HoloLens bude dostupný v ďalších 29 krajinách, na zozname sa nachádza Slovensko ako aj Česko

Zdroj: Microsoft

Microsoft nám headset pre rozšírenú realitu s názvom HoloLens predstavil už pred viac ako dvomi rokmi. Počas tohto celkom dlhého obdobia Microsoft spolu s jeho partnermi sprístupnil prvé hry a aplikácie, ktoré sa už vo viacerých technologických oblastiach plnohodnotne využívajú. Využitie headsetu pre rozšírenú realitu sa našlo vo viacerých odvetviach, či už vo vesmírnych technológiách, letectve, automobilovom priemysle, alebo v dizajnérstve a dokonca aj v niektorých umeleckých štúdiách. Headset bol momentálne dostupný iba v niektorých krajinách a Microsoft jeho predaj plánuje rozšíriť do ďalších štátov, na zozname sa nachádza aj Slovensko.

Zdroj: mspoweruser.com

Microsoft chce posunúť hranice využitia HoloLensu

Hranice HoloLensu by sa mali v budúcnosti posunúť ešte o čosi ďalej. HoloLens sa momentálne využíva aj vo viacerých povolaniach, pri ktorých by bolo lepšie využívať HoloLens aj ako ochranu očí, poprípade celej hlavy. V budúcnosti by sa práve takáto vymoženosť mala stať súčasťou HoloLensu a Microsoft už teraz potvrdil, že headset už bol otestovaný ako ochrana očí a v Európe a Severnej Amerike prešiel prvými záťažovými testami. Presnejšie, headset na rozšírenú realitu splnil ochranné stupne ANSI Z87.1, CSA Z94.3 a EN 166. Headset bol taktiež testovaný voči prachuvzdornosti a v testoch splnil stupeň IP50, čo by mohlo byť veľkou výhodou pre viacero povolaní v technických odvetviach. Budúca generácia HoloLensu bude podľa najnovších informácií dostupná aj v prevedení helmy, ktorá by mohla byť nápomocná vo viacerých vojenských pozíciách, ale svoje miesto by určite našla aj u hasičov, alebo niektorých viac život ohrozujúcich situáciách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: mspoweruser.com

HoloLens sa už dnes využíva napríklad aj pri vyprosťovaní osôb z výťahov alebo pri vojenských testoch a pracovníci si ho naozaj pochvaľujú. Jeho používanie je oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie, narozdiel od tabletov, smartfónov alebo laptopov. Využitie HoloLensu s prilbou by sa našlo určite aj u viacerých dizajnérov a architektov, keďže na väčších stavbách musia byť dodržiavané rôzne ochranné predpisy.

Ďalšie aplikácie a nový softvér

Microsoft plánuje začiatkom budúceho roka mierne upraviť a vylepšiť samotný softvér HoloLensu, ale taktiež by sme sa mali dočkať aj nových aplikácií. Tieto informácie nám Microsoft prezradil na nedávnej konferencii Future Decoded, no všetci očakávali vypustenie nových informácií ohľadom druhej generácie headsetu HoloLens. Týchto informácií sme sa žiaľ nedočkali a na druhú generáciu HoloLensu si musíme počkať ďalších pár mesiacov.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre