Do obchodu Microsoft Store sa dostávajú ďalšie Fluent Desing prvky. Aktualizácia sa týka aj Windows smartfónov

Zdroj: vlastný

Počas včerajška sa do obehu dostala aktualizácia obchodu Microsoft Store pre Windows 10 Mobile aj desktopovú verziu tohto operačného systému. Aktualizácia je momentálne dostupná iba pre Windows Insiderov zahrnutých vo Fast Ringu a Realease Preview Ringu. Vďaka aktualizácií sa číslo verzie obchodu mení na 11710.1000.94.0. Obchod prechádza veľkou vizuálnou zmenou.

Ďalšie Fluent Design prvky a zmenený dizajn rozhrania

Do aplikácie obchodu sa konečne dostávajú ďalšie Fluent Design prvky. Obchod je vďaka nim oveľa živší a vynikajúco splýva s ostatnými Windows aplikáciami, v ktorých je Fluent Design implementovaný už dlhšiu dobu. V obchode sme niektoré prvky dokázali pozorovať už teraz, no nejednalo sa o žiadne prevratné dizajnové skvosty. Doteraz išlo väčšinou iba o maličkosti, no po novom je Fluent Design takmer v celej aplikácií. Veľkou zmenou prešlo hlavne „hamburgerové“ menu, v ktorom je jasne vidieť efekt priehľadnosti a svetelný efekt pri klikaní na možnosti v menu. Efekt priehľadnosti je taktiež vidieť aj na stránkach samotných aplikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: windowslatest.com

V aplikácií sa objavili aj ďalšie zmeny. Microsoft do aplikácie vtiahol ďalšiu, celkom užitočnú funkciu. Nová funkcia Vám povoľuje v nastaveniach vypnúť automatické prehrávanie video trailerov na stránkach aplikácií, ktoré video trailer obsahujú. Taktiež zmenou prešiel aj font, ktorý je použitý v obchode a animácie, ktoré sú vďaka novej aktualizácii o niečo plynulejšie a krajšie. V changelogu sa taktiež nachádza aj ďalšia staro-nová fráza – odstránenie chýb a vylepšenia výkonu a stability.

Zdroj: windowslatest.com

Čo by to bolo zase za väčšiu aplikáciu, ktorá by neobsahovala nedokonalosti. Chybičku zrejme spozorujú používatelia operačného systému Windows 10 Mobile pri používaní vynoveného obchodu. Pri otvorení hamburgerového menu sa môže celé menu občasne zaseknúť. Táto chyba je zrejme spôsobená svetelným efektom pri kliknutí na menu a proces efektu zrejme nieje ešte úplne dokonalý.

!UPDATE! 4.3. 2017– pre Insiderov bola vydaná ďalšia aktualizácia obchodu Microsoft Store. Novšia aktualizácia na smartfónoch odstraňuje svetelný efekt z hamburgerového menu, tým pádom sa pri najnovšej verzii táto chyba už nevyskytuje.

Ako sme už spomínali nižšie, aktualizácia sa týka všetkých Insiderov, ktorí sú zahrnutí v okruhu Fast Ring a Release Preview Ring. Aktualizácia by sa na Vašom zariadení mala stiahnuť automaticky.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre