Hackeri z Anonymous opäť udreli. Nefungujú stránky Federálnej bezpečnostnej služby Ruska a nielen to

Hackeri z Anonymous nestrácajú dych. Vo veľkom zamestnávajú Putinov režim s cieľom, aby pomohli odvrátiť agresiu Ruska.

anonymous-kyberneticky-utok-na-rusko
Zdroj: Pixabay.com, úprava: Vosveteit.sk

Hackerom zo skupiny Anonymous sa dostáva v posledných dňoch viac pozornosti, ako inokedy. Dôvodom sú úspešné útoky, ktoré znepríjemňujú Putinovmu režimu život. Pre tých, ktorí nevedia, tak Anonymous krátko po začatí invázie Ruska na územie Ukrajiny, vstúpili rovnako do konfliktu s cieľom, aby pomohli našim východným susedom potlačiť agresiu Ruska.

Hackeri hlásia ďalšie úspešné útoky

Naposledy sa nám hackeri prihlásili s úspešným útokom na stránky ruskej vesmírnej agentúry. Medzičasom sa podarilo hackerom zrealizovať sériu ďalších útokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie Anonymous hlási, že sa im podarilo znefunkčniť webové stránky Federálnej bezpečnostnej služby Ruska.

„Zbohom, fsb.ru“, píšu hackeri na sociálnej sieti Twitter poukazujúc na nefunkčné stránky Federálnej bezpečnostnej služby Ruska.

Samozrejme, útok vyššie nie je jediným, ktorý sa podarilo hackerom v posledných dňoch a hodinách zrealizovať.

Hackeri okrem iného pomáhajú narúšať aj komunikáciu Rusov prostredníctvom krátkych vĺn.

„Ruské úrady majú problém komunikovať na krátkych vlnách, vlny sú rušené ukrajinskou hymnou.“

Anonymous ďalej hlási, že sa im podarilo hacknúť databázu vládnych stránok. Vďaka tomu, hackeri z celého sveta vedia, na aké webové stránky sa majú sústreďovať.

Hackerom sa rovnako podarilo získať aj zoznam viac ako 150 tisícov e-mailových adries používateľov yandex.ru. Hackeri viackrát pritom vyzývali, aby bežní ľudia posielali informácie Rusom, čo sa deje u ich susedov. Dôvodom je, že ruský štátny orgán, Roskomnadzor, obmedzuje nielen prístup ľudí k sociálnym sieťam, ale zároveň aj koriguje obsah, ktorý môže byť naprieč krajinou publikovaný v médiách v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Rovnako treba uviesť, že niektorí hackeri dávajú tento zoznam do „zrozumiteľnej“ podoby aj pre bežných používateľov, či posielajú občanom Ruska informácie o tom, čo sa deje na území Ukrajiny.

Hackeri ďalej hlásia, že sa im podarilo dostať k časti dát spoločnosti ROSATOM, čo je štátom ovládaná jadrová elektráreň.

Pridružení hackeri ku skupine Anonymous rovnako tvrdia, že získali prístup k dátam spoločnosti Unique Fiber Devices. Ide o technologickú spoločnosť, ktorá sa podieľa na vývojí fyzickej bezpečnostnej ochrane ruských hraníc.

Hackeri rovnako hovoria, že sa im podarilo získať menný zoznam 120-tisícov ruských vojakov, ktorí údajne boli (alebo sú) zapojení do invázie naprieč Ukrajinou. Zoznam obsahuje informácie od mien, dátumov narodenia, adries, až po pasy, či telefóne čísla.

Medzičasom hackeri oznámili, že sa im podarilo hacknúť alebo narušiť riadny chod už viac 2 500 webových stránok v Rusku a Bielorusku na podporu Ukrajiny. Ide o rôzne stránky, od webových stránok vládnych inštitúcií, štátom ovládaných médií, stránky bánk, až po internetové stránky ruských letísk.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre