Geekbench vylúčil z ich platformy 4 generácie smartfónov spoločnosti Samsung vrátane vlajkových modelov S22

Geekbench vylúčil z ich platformy 4 modelové rady smartfónov: S22, S21, S20 a S10. Dôvodom je systém GOS, ktorý optimalizuje výkon zariadenia.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Ešte v piatok sa zvrhla zo strany používateľov smartfónov spoločnosti Samsung veľká kritika. Dôvodom je, že viacero používateľov poukazovalo na to, že kórejský gigant softvérovo obmedzuje výkon svojich smartfónov prostredníctvom systému GOS (Game Optimization Service). Čo je však zaujímavé, tak tieto obmedzenia sa nedotýkajú veľkých aplikácií, ktoré slúžia na porovnávanie výkonu smartfónov, všimla si časť používateľov.

Samsung v súvislosti s touto témou uviedol, že funkcia Game Optimizing Service (GOS) bola navrhnutá tak, aby pomohla herným aplikáciám dosahovať vysoký výkon a zároveň efektívne riadila teplotu zariadenia. Spoločnosť rovnako uviedla, že plánuje v dohľadnej dobe uvoľniť aktualizáciu pre funkciu GOS, ktorá umožní používateľom ovládať výkon herných aplikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Treba uviesť, že k podobnej optimalizácii výkonu sa v minulosti uchýlilo aj viacero iných výrobcov smartfónov. Spomenúť môžeme napríklad spoločnosť OnePlus, ktorá rovnako obmedzila výkon zariadení pri niektorých aplikáciách. Išlo o modely telefónov OnePlus 9, či OnePlus 9 Pro.

Štyri produktové rady telefónov Samsung dostali stopku

Tak či onak, zdá sa, že platforma Geekbench, ktorá porovnáva výkon smartfónov, softvérové obmedzovanie výkonu zariadení spoločnosti Samsung, nenechá bez odozvy. Platforma prostredníctvom sociálnej siete Twitter ohlásila, že vylučuje niektoré telefóny spoločnosti Samsung z ich platformy. Ide konkrétne o modelové rady telefónov S22, S21, S20 a S10.

Geekbench vysvetľuje, že sa k tomuto kroku uchýlili z dôvodu, že GOS údajne optimalizuje výkon zariadenia nie na základe správanie aplikácií, ale na základne identifikátora aplikácie. Inými slovami, Samsung síce v dobrej viere obmedzil výkon telefónov pri niektorých herných aplikáciách, aby nedochádzalo k prehrievaniu zariadenia, ale pri platformách porovnávajúcich výkon, tak neurobil.

Geekbench v rámci sociálnej siete Twitter rovnako píše, že preverili správanie aj ďalších modelov smartfónov. V reakcii na jedného z používateľov, administrátori Geekbench uviedli, že v prípade modelových rád Note 10 a Note 20, nenašli neštandardné správanie smartfónov.

Stretli ste sa so spomalením vášho telefónu Samsung pri niektorých hrách, či nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre