Google zaraďuje spiatočku: Kontroverzné obmedzenie používateľov Disku si nakoniec rozmyslel

Google Disk už nebude obmedzovať svojich používateľov počtom súborov. Optimalizáciu služby má docieliť iným spôsobom, tvrdí.

Google Disk_Google Drive
Zdroj: Vosveteit.sk

Len nedávno sme vás informovali o kontroverznom rozhodnutí spoločnosti Google, ktorá obmedzila používateľov svojej cloudovej služby Disk. V rámci Disku sa totiž objavilo obmedzenie, ktoré neprinášalo žiadne benefity, práve naopak. Táto služba totiž doteraz neobmedzovala, aké množstvo súborov si na ňu môžeme uložiť. Jediným obmedzením bola kapacita, pričom zadarmo sme mali k dispozícii 15GB úložiska. Ak by nám však bolo málo, mohli sme si zaplatiť a využiť tak predplatné vo výške 100GB, 200GB či až 2TB. Nedávne obmedzenie sa však týkalo všetkých používateľov, keďže Disk začal limitovať počet nahraných súborov na 5 miliónov. Ako nás však teraz informuje portál androidauthority.com, toto obmedzenie by už malo byť preč.

Google už nebude limitovať počet súborov na Disku

Ak patríte medzi používateľov Disku od Googlu, možno aj vás v posledných dňoch obmedzil limit súborov, ktorý ste si naň mohli nahrať. V poslednej dobe sa totiž testovalo obmedzenie na určitej vzorke používateľov, pričom Google zisťoval, ako výrazne toto obmedzenie naruší fungovanie platformy. 5 miliónov súborov je totiž skutočne veľa, no ak si na Disk nahrávate menšie súbory, prípadne vlastníte predplatné s väčším limitom, tak tento limit dokážete jednoducho naplniť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Drive Disk
Zdroj: Vosveteit.sk

To sa stalo aj niektorým používateľom tejto služby, pričom svoju nespokojnosť pochopiteľne neskrývali. Google túto limitáciu odôvodnil tým, že sa snažil skvalitniť svoje služby a zvýšiť stabilitu Disku. Zdá sa však, že nešlo o úplne najlepšiu voľbu, pretože viacero používateľov sa sťažovalo na nové obmedzenie. Pri naplnení limitu totiž nemali inú možnosť, než niekoľko súborov odstrániť. A toto množstvo nemuselo byť úplne najmenšie, najmä pri väčších kapacitách Disku.

Spoločnosť sa k tomu aj vyjadrila

Chápeme, že obmedzenie počtu súborov na jednom disku dokáže zvýšiť stabilitu služby, ktorá nakoniec môže pracovať o niečo lepšie. Myslel si to aj Google, ktorý v rámci testovania vypustil tento limit medzi prvých používateľov. Ako sa ale dalo čakať, nestretol sa s pochopením. Aj preto pravdepodobne prostredníctvom oficiálneho profilu na Twitteri oznámili, že toto obmedzenie rušia a pokúsia sa svojho cieľa dosiahnuť inými prostriedkami.

Veríme, že problém s limitáciou Google Disku už dnes neobmedzuje žiadneho používateľa. Niektorí používatelia však môžu stále prejavovať svoju nespokojnosť, pretože v rámci tohto testovania musli odstrániť množstvo súborov zo svojej cloudovej zálohy. Nám však nezostáva nič iné než čakať, akým spôsobom sa Google opäť pokúsi zvýšiť stabilitu Disku a spríjemniť nám jeho používanie. A dúfame, že najbližšie prekvapenie nás opäť nejakým spôsobom neprekvapí.

Patríte medzi používateľov služby Disk od Googlu? Alebo si súbory zálohujete iným spôsobom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre