Google Disk dostal v tichosti obmedzenie pre ukladané súbory: Dajte si pozor, inak ich budete musieť odstraňovať!

Ak patríte medzi používateľov služby Google Disk, môžete sa stretnúť s nepríjemným obmedzením. Pozrite sa, o čo ide.

Google Disk_Google Drive
Zdroj: Vosveteit.sk

Azda najvyužívanejšou službou pre ukladanie súborov v rámci cloudových služieb je Google Disk. Táto služba od Googlu si získala veľkú popularitu najmä preto, že účet Google má dnes takmer každý používateľ smartfónov s Androidom, no nielen táto skupina produkty od Googlu využíva. V základe ponúka Disk 15GB úložiska zadarmo, pričom za menší poplatok si môžete toto úložisko jednoducho rozšíriť. Limit pre súbory sa však po novom nebude aplikovať len v rámci ich veľkosti, no aj v závislosti od ich množstva, uvádza portál androidauthority.com. Prví používatelia sa už s takýmto obmedzením stretli a určite pochopíte, že ich to nepotešilo. Čo všetko o tomto obmedzení vieme si teraz prezradíme v našom článku.

Google Disk získava limitáciu pre množstvo uložených súborov

Ak patríte medzi používateľov služby Google Disk, tak ste pravdepodobne narazili na limit veľkosti súborov, resp. na maximálnu kapacitu úložiska. Zadarmo si môžeme na tento disk uložiť až 15GB súborov, no ak by vám to bolo málo, môžete využiť ponuku rozšírenia kapacity na 100GB, 200GB či dokonca až 2TB úložiska. Vďaka tomu sa stretnete s tým, že sa vaše súbory budú zálohovať na cloudovom úložisku, z ktorého len tak nezmiznú. Spoločnosť Google však len nedávno v tichosti obmedzila počet súborov, ktoré sa môžu v rámci jedného konta uložiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Drive Disk
Zdroj: Vosveteit.sk

Či už patríte medzi používateľov bezplatného úložiska alebo si Google Disk platíte, po novom si naň nemôžete uložiť viac ako 5 miliónov súborov. Tento limit môže byť pre priemerného používateľa pomerne ľahké dodržať. V prípade, že si na disk ukladáte viacero menších súborov a možno aj využívate predplatné pre 2TB kapacitu, môžete tento limit jednoducho naplniť. S tým sa stretlo aj niekoľko používateľov, ktorí pochopiteľne nie sú spokojní.

Tento krok sa vykonal bez akéhokoľvek upozornenia

Možno sa pýtate čo sa stane, ak tento limit naplníte. Jednoducho nebudete môcť váš disk ďalej využívať, kým nejaké súbory neodstránite. Google Disk vám pritom vystaví upozornenie o chybe, ktoré znie približne nasledovne.

Chyba 403: Tento účet prekročil limit na vytvorenie 5 miliónov položiek. Ak chcete vytvoriť ďalšie položky, presuňte položky do koša a navždy ich odstráňte.

Google vás týmto spôsobom donúti odstrániť súbory, ktoré sa na vašom disku nachádzajú. Toto obmedzenie pre Google Disk prišlo bez akéhokoľvek upozornenia a nebolo zatiaľ žiadnym spôsobom komentované zo strany Googlu. Veríme však, že sa spoločnosť v blízkej dobe k tejto situácii vyjadrí. Viacerí používatelia tejto služby totiž vyjadrujú svoju nespokojnosť. A vôbec by nás neprekvapilo, keby zvažovali presun svojich súborov ku konkurencii.

Využívate Google Disk aj vy? A myslíte si, že by ste tento limit vedeli naplniť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre