Na revolúciu medzi iPhonami si ešte počkáme. Apple tak skoro nedobehne Android v oblasti displejov, hovorí analytik

Apple tak skoro displeje, aké majú dnešné Android smartfóny, neprinesie. Na LTPO si budeme musieť ešte nejaký ten piatok počkať.

iPhone Apple vs Android
Zdroj: Rokas Tenys / Shutterstock.com

Americká spoločnosť Apple je bezpochyby priekopníkom pre viaceré technológie smartfónov. Za spomenutie stojí napríklad odstránenie 3.5mm jacku z konštrukcie, nabíjacích konektorov z balení či nasadenie Dynamic Islandu pre širší priestrel v displeji. Mnohými krokmi spoločnosti sa inšpirovali aj výrobcovia Android smartfónov, no ak by amerického giganta smerovali aj vo viacerých smeroch, nových inovácií by sme sa tak skoro nedočkali. Spoločnosť pod vedením Tima Cooka má totiž odkladať nasadenie nových displejov až na najbližšie roky. Ako nás totiž informuje odborník na displeje Ross Young na svojom Twitteri, americká spoločnosť má odkladať technológie, ktoré Android smartfóny ponúkajú už roky.

LTPO displeje v iPhonoch? Zatiaľ nie!

Zatiaľ čo Android smartfóny dnes v prípade kvalitnejších modelov prinášajú LTPO displej, ktorý umožňuje lepšiu úsporu batérie a taktiež dynamické znižovanie obnovovacej frekvencie na 1Hz, tak Apple túto stránku úplne zanedbáva. Americký gigant totiž zvyčajne pracuje na rôznych inováciách, no zároveň niektoré z nich úplne ignoruje. A to je aj prípad displejov. Podľa posledného úniku by sa totiž prvé LTPO displeje mali v iPhonoch štandardnej verzie, teda nie Pro, objaviť až v roku 2025.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dovtedy má Apple prinášať v oboch verziách, teda iPhone aj iPhone Pro, klasické OLED displeje so širším priestrelom pre selfie kameru a FaceID. Zároveň však má platiť, že až do generácie iPhone 17, bude mať 120Hz a LTPO displej len Pro verzia smartfónu. Až iPhone 17 má byť prvým modelom, ktorý dobehne Pro verzie v oblasti technológií a kvality displeja. Taktiež máme rátať s tým, že iPhone a iPhone Pro sa budú od seba výraznejšie líšiť. Zároveň získavame aj predpoveď toho, kedy uvidíme prvé iPhony s kamerou pod displejom.

Apple má plány s displejmi aj do budúcna

Širší priestrel pre selfie kameru a FaceID je len dočasným riešením, čo musíme všetci uznať. Takýto široký priestrel totiž zaberá miesto v displeji a spoločnosť Apple sa ním rozhodla zbaviť sa širšieho výrezu. Zároveň je však len medzikrokom k tomu, kedy americký gigant nasadí klasický priestrel a následne umiestni selfie kameru pod displej. iPhone 17 Pro by však mal byť prvým modelom, ktorý nasadí klasický priestrel a umiestni FaceID pod displej. Základný model však bude pokračovať so širším priestrelom.

Generácia iPhone 19 má byť výraznejšou v oblasti inovácií. Základný model by sa totiž mohol zbaviť širšieho priestrelu a umiestniť FaceID pod displej. V tom čase by však už iPhone 19 Pro priniesol aj selfie kameru pod displejom. Do tej doby by sa mohli technológie snímačov pod displejom zdokonaliť natoľko, že by výsledky pripomínali klasické selfie kamery v priestreloch. Pripomíname však, že pôjde pravdepodobne o modely, ktoré prídu až v roku 2027. Do tej doby môžu byť Android smartfóny teda dávno ďaleko za spoločnosťou Apple.

Patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple? A chýbajú vám novšie technológie displeja alebo vám aktuálny progres stačí? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre