APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Súbory prinesú funkciu smart vyhľadávania: K dôležitým súborom sa dostanete jednoduchšie a rýchlejšie

Google Súbory sú aplikáciou, ktorá vám pomôže nájsť všetky súbory v internom úložisku smartfónu. Vyhľadávanie dôležitých súborov sa zlepší.

Google Súbory je názov pre mimoriadne užitočnú aplikáciu, ktorá vám umožňuje prehliadať všetky súbory, aké máte uložené v pamäti smartfónu.  

Povedzme, že ste si stiahli napríklad PDF prílohy z pracovných e-mailov, no nemáte samostatnú aplikáciu, cez ktorú by ste si ich vedeli pozerať. Tieto súbory sa stále nachádzajú na internom úložisku smartfónu, no normálne ich neuvidíte. Na to sú takzvaní správcovia súborov, aplikácie, ktoré vám dovolia prezrieť si všetko vo vašom smartfóne na jednom mieste.  

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nevýhodou môže byť len to, že ak máte v zariadení naozaj kvantum súborov, nájsť ich nemusí byť jednoduché. Všetko závisí na tom, ako má konkrétna aplikácia zvládnuté možnosti vyhľadávania. Google Súbory sú jedným zo správcov súborov a k tomu jednou z obľúbenejších aplikácií. Sama o sebe ponúka intuitívne rozhranie a jednoduché vyhľadávanie, no už čoskoro dostane novú funkciu “smart vyhľadávania”.  

Táto funkcia vám prinesie presnejšie výsledky vyhľadávania. Spočiatku sa predpokladalo, že funkcia smart vyhľadávania vám umožní do vyhľadávacieho okna napísať len označenie prípony súboru. Ak by ste teda chceli nájsť v smartfóne všetky aplikácie, do vyhľadávania by vám stačilo napísať len APK. Podobne to malo fungovať aj s inými typmi súborov.  

Jednoduchšie vyhľadávanie

O túto informáciu sa prostredníctvom Telegramu podelil užívateľ GApps Flags & Leaks, kanál ktorý sa venuje novinkám zo sveta Google aplikácií. Neskôr sa však opravil s tým, že nová funkcia vyhľadávania s najväčšou pravdepodobnosťou nebude fungovať pre všetky typy súborov. Ako uviedol vo svojom príspevku, spája sa len s dokumentmi a obrázkami. Zároveň sa spája len s podkategóriou dokumenty.

Zároveň dostanete možnosť uložiť si všetky dôležité súbory do samostatného okna a získať ku nim jednoduchý a rýchly prístup.  

Google Súbory dostávajú funkciu smart vyhľadávania
Zdroj: Telegram (GApps Flags & Leaks)

Znamená to teda, že nová funkcia automaticky prehľadá vaše úložisko a pomôže vám nájsť všetky dokumenty. V tomto smere však poukazuje na jednu zvláštnosť, a to takú, že Google Súbory po novom vnímajú snímky obrazovky ako dokumenty, čo je rozhodne netradičná voľba. Funkcia smart vyhľadávania by mala byť zapnutá predvolene. Ak by ste ju náhodou nemali predvolene zapnutú, toto nastavenie nájdete hneď v prvom menu nastavení a môžete si ju zapnúť kliknutím.  

Zmeny dostane aj užívateľské rozhranie nastavení. Jednotlivé nastavenia budú lepšie kategorizované a organizované. Znamená to, že ako užívateľ sa k užitočným nastaveniam dostanete oveľa rýchlejšie. Zatiaľ nie je jasné kedy sa funkcia dostane k užívateľom, no môžeme predpokladať, že to nebude dlho. S najväčšou pravdepodobnosťou ju Google uvoľní pri ďalšej aktualizácií aplikácie. Možné je však aj to, že sa funkcia objaví na zariadeniach postupne a do niekoľkých týždňov by ju mali mať všetci.  

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close