Google pripravuje funkciu, ktorá používateľom prehliadača Chrome výrazne uľahčí jeho používanie: O čo pôjde?!

Prehliadač Google Chrome zvýši bezpečnosť a pohodlie používateľov aplikácie pre Android. Novú funkciu si určite zamilujete aj vy.

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Populárny prehliadač Google Chrome si získal množstvo používateľov len pre jeho funkcie, ktorých je skutočne mnoho. Len máloktorý prehliadač sa totiž môže pýšiť toľkými funkciami personalizácie, nastavení a tiež možností pre zvýšenie súkromia a vyššiu efektivitu prehliadania. Portál androiduthority.com nás teraz informuje o tom, že Google má v blízkej dobe pridať prehliadaču ďalšiu funkciu, ktorú si používatelia isto obľúbia. Navyše novinka bude smerovať do mobilnej aplikácie pre operačný systém Android, ktorý dnes nájdeme v približne 80% všetkých smartfónov na trhu. Akú prevratnú novinku teda Google pre populárny prehliadač chystá? V prípade, že používate tento prehliadač aj vy, tak sa s nami môžete pozrieť, čo v blízkej dobe budete môcť evidovať aj vy.

Prehliadač Chrome vám umožní odstrániť posledných 15 minút aktivity

Aj vám sa možno niekedy stalo, že ste si zabudli aktivovať režim inkognito vo svojom zariadení. V priehliadači ste tak vyhľadávali veci, ktoré by sa vám nemali udržiavať v histórii a ani odstránenie histórie nezabezpečí, že sa vám nejaká tá stopa po prehliadaní neuloží. Nájsť tak všetky nastavenia, ktoré sa spájajú s vaším nedávnym vyhľadávaním, môže byť komplikované. Našťastie však Google pre svoj prehliadač Chrome prináša funkciu, ktorá používateľom umožní jednoducho odstrániť vašich 15 minút aktivity.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Vyhladavac Google_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto možnosť nám pomôže vo viacerých situáciách, kedy by sme napríklad mali využiť režim inkognito. Ten už teraz nebude potrebný, minimálne teda ak nebudete prehliadať dlhšie ako 15 minút. Jednoduchým stlačením tlačidla budete vedieť z prehliadača Chrome odstrániť všetky údaje prehliadania. Nepôjde však len o históriu ale napríklad aj o zadané údaje vo formulároch a podobne. Používatelia sa tak budú môcť stretnúť s vyššou mierou bezpečnosti a určite vyšším komfortom.

Podobnú funkciu už Google v minulosti testoval

Možno ste si aj vy všimli, že spoločnosť Google už v roku 2021 testovala podobnú funkciu pre prehliadač Chrome. Neskôr však Google zrejme usúdil, že funkcia zatiaľ nie je pripravená pre príchod medzi používateľov a potrebuje ešte úpravy. No ešte začiatkom roka 2022 sme ju mohli využívať aj v mobilnej aplikácii pre smartfóny s Androidom. Spoločnosť Google tak už dlhšie pracuje na takejto funkcii, ktorá by v blízkej dobe mohla prísť už vo finálnej podobe.

Zatiaľ ale nevieme, kedy sa novinka objaví aj vo vašom prehliadači. Očakávame ale, že by sa tak mohlo stať v najbližších mesiacoch. Google zatiaľ nič nešpecifikoval, no príchod takejto funkcie by mohla používateľom výrazne uľahčiť používanie prehliadača Chrome. Ten by tak nakoniec získal ešte väčší náskok od konkurenčných internetových prehliadačov.

Používate prehliadač Chrome aj vy? A uvítali by ste takúto funkciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre