Spravodajstvo

Google prináša nové AI funkcie pre Gmail, Dokumenty a ďalšie služby: Takéto vylepšenia nás čakajú!

Nové funkcie v rámci nástrojov od spoločnosti Google vylepšia výrazne ich chod. Podieľať sa na tom bude umelá inteligencia.

AI chatbot od spoločnosti OpenAI s názvom ChatGPT zmenil spôsob, akým používame internet. Používatelia si ho okamžite obľúbili, čo spôsobilo poplach u iných spoločností ako je napríklad Google alebo Microsoft. A zatiaľ čo Microsoft začal s implementáciou AI do svojich nástrojov postupne a vylepšil tak napríklad prehliadač Edge či vyhľadávač Bing, tak Googlu sa úplne nedarilo. AI chatbot Bard si nevyslúžil najlepšie hodnotenia, čo spôsobilo, že spoločnosť prehodnotila spôsob, akým zaradí AI do svojho portfólia. Teraz nás tak portál andro4all.com informuje o tom, že v rámci nástrojov ako je Gmail, Dokumenty či ďalšie nástroje od Googlu, budeme môcť využívať AI. A čo všetko sa zmení? To si teraz prezradíme spoločne.

Google vylepšuje Gmail vďaka AI

Každý z vás pravdepodobne pozná tú situáciu, keď sa vám nechce písať nejaký formálny mail alebo akúkoľvek správu. Písanie mailov vie byť zdĺhavé a nie vždy sa nám darí premýšľať nad štýlom, akým ten mail píšeme. Google však teraz prináša AI nástroje pre vylepšenie služby Gmail, ktorý bude po novom schopný generovať e-maily, sumarizovať vlákna alebo uprednostňovať správy. Gmail tak prinesie funkcie, aké žiadna konkurenčná služba neponúka a pravdepodobne si posíli svoju pozíciu na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gmail vytvorenie podpisu
Zdroj: Google, kindpng

Okrem toho má po novom Gmail vedieť prepísať mail do štýlu, aký si zvolíte. Vďaka tomu už nebudete musieť premýšľať nad formálnou formou správy a služba by vám sama mala vyhodnotiť, ako môže zvýšiť formálnu úroveň správy. Google by ďalej mal priniesť možnosť rozšírenia mailu a mnohé ďalšie možnosti. To však nie je všetko, čo AI v rámci nástrojov od Googlu vylepší. Teraz sa pozrieme na to, akým spôsobom sa vylepšia Dokumenty, Prezentácie a ďalšie.

Takýmto spôsobom sa vylepšia aj Dokumenty od Googlu

AI sa nebude týkať len Gmailu ale aj ďalších aplikácií a nástrojov, ktoré Google ponúka vo svojom portfóliu. Príkladom sú aj Dokumenty, v ktorých bude AI hľadať chyby v texte, prepisovať váš text a mnoho ďalšieho. Ďalšia automatizácia sa bude týkať aj Prezentácií od Googlu, v ktorých budeme vedieť automaticky generovať obrázky, hudbu či video aby sme dokončili naše prezentácie originálnym štýlom.

gmail_pocitac
Zdroj: unsplash.com (Solen Feyissa)

Nový Google Workspace AI bude k dispozícii zatiaľ limitovanému počtu používateľov, nakoľko je funkcia len v testovacej fáze. Okrem toho však bude zatiaľ limitovaná len pre používateľov v rámci USA, na Slovensku si teda ešte chvíľu počkáme. Neskôr však príde aj na ďalšie trhy podľa toho, ako sa overí.

Privítali by ste nové AI funkcie aj v rámci týchto nástrojov? Alebo ich nevyužijete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close