SpravodajstvoTechnológieWindows

Integrácia chatbota vzkriesila prehliadač Edge. Microsoft oznámil masívny nárast aktívnych používateľov prehliadača

Microsoft ohlásil míľnik, prehliadač Edge má viac ako 100-miliónov aktívnych používateľov denne. Dopomohla mu k tomu integrácia inteligentného chatbota.

V poslednej dobe sa Bing, internetový vyhľadávač od Microsoftu, stal populárnejším ako kedykoľvek predtým. A to vďaka jedinečnej integrácii s umelou inteligenciou, ktorá pripomína ChatGPT AI. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o veľký jazykový modelom. Táto integrácia prináša novú úroveň inteligentnosti a efektivity do vyhľadávania informácií na internete a zlepšuje celkovú používateľskú skúsenosť.

Čo je to ChatGPT?

ChatGPT je veľký jazykový model od spoločnosti OpenAI, ktorý používa neurónové siete na generovanie textu. Je to jeden z najväčších jazykových modelov na svete, ktorý bol trénovaný na obrovskom množstve textových dát a dokáže generovať text v rôznych jazykoch vrátane angličtiny alebo slovenčiny, čo umožňuje komunikáciu s používateľmi z celého sveta. ChatGPT bol vytvorený s cieľom vylepšiť interakciu medzi ľuďmi a strojmi, najmä v oblastiach ako chatboty, asistenti a podobne. Jeho integrácia s rôznymi aplikáciami umožňuje vytvoriť inteligentnejšie a efektívnejšie prostredie pre používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft Bing a Edge sú pre viac užívateľov atraktívnejšou voľbou ako kedykoľvek predtým

Nová verzia Microsoft Bing a Edge prehliadača bola uvedená na trh pred mesiacom a získala si veľa pozornosti a priazeň u používateľov. Integrácia obdobnej technológie ako ChatGPT AI priniesla nové a vylepšené funkcie vyhľadávania, ako napríklad vylepšené zobrazovanie informácií v náhľadoch. Vďaka týmto zlepšeniam si Bing a Edge získali nových používateľov, ktorí doteraz používali iné vyhľadávače a prehliadače. To viedlo k jednému dôležitému míľniku – 100 miliónom denných aktívnych používateľov na svojej mobilnej a webovej platforme, upozorňuje Microsoft na svojich stránkach.

„Po vydaní našej novej mobilnej aplikácie Bing nás tiež teší, že sa nový Bing začal používať na mobilných telefónoch. Na malej obrazovke sú odpovede a chat, teraz s hlasovým vstupom, oveľa užitočnejšie a viedli k 6-násobnému nárastu denných aktívnych používateľov oproti úrovniam pred uvedením na trh.“, uviedol Yusuf Mehdi.

Spoločnosť Microsoft tvrdí, že Bing a Edge sú tiež rýchlejšie a bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým, čo prispieva k zlepšeniu užívateľskej skúsenosti.

„Toto je prekvapujúco pozoruhodné číslo, ale stále si plne uvedomujeme, že sme malý hráč s jednociferným podielom. Napriek tomu sa cítime dobre, že sme na parkete!“, uviedol Yusuf Mehdi.

Ako si túto novú funkciu vyskúšať?

Vyskúšať si nový Bing viete tak že prejdete na stránku bing.com a mali by ste vidieť novú verziu. Ak sa vám stále zobrazuje stará verzia, môžete skúsiť vymazať vyrovnávaciu pamäť vášho prehliadača. V prípade, že sa vám stále nedarí vidieť novú verziu, môžete sa pokúsiť prejsť na stránku bing.com/new alebo použiť iný prehliadač. Po úspešnom zobrazení novej verzie Bingu by ste mali byť schopní využiť všetky jeho nové funkcie a vylepšenia.

Bing ChatGPT ukážka
Zdroj: Microsoft

Na tejto snímke obrazovky môžete vidieť aktualizáciu prehliadača v praxi. To znamená, že bolo pridané okno s novými Bing AI schopnosťami na bočnej lište, ktorá poskytuje rýchly prístup k chatovacej službe a novým nástrojom pre tvorbu.

Je toto ten správny krok pre Microsoft Bing a Edge? Dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte dole v komentároch alebo na našich sociálnych sieťach!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close