ANDROIDSpravodajstvo

Google pracuje na prinesení populárnej funkcie z aplikácie Facebook Messenger do aplikácie Správy

Google pracuje na prinesení funkcie populárnych notifikačných bublín do natívnej aplikácie Správy pre zariadenia s Androidom 10.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí obľubujú funkciu „plávajúcich bublín“ z aplikácie Facebook Messenger, prípadne inej, tak Vás určite poteší, že spoločnosť Google pracuje na obdobnej funkcii aj pre správcu SMS správ.

Portál xda-developers.com priniesol správy, v ktorých píše, že spoločnosť pracuje na prinesení tejto funkcie do systému Android 10 pre vstavaného správcu SMS správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto funkcia umožňuje informovať používateľa o aktuálnych notifikáciách, ako aj prebiehajúcich rozhovorov. V súčasnosti je dostupná v rámci testovacích verzií Androidu a predpokladá sa, že systém oznamovacích bublín v budúcom vydaní systému Android úplne nahradí overlay API. Momentálne, rozhranie Bubbles API používatelia systému Android 10 môžu manuálne povoliť v rámci možností pre vývojárov (Nastavenia> Možnosti vývojára> Bubbles).

Po zapnutí funkcie, ako môžete vidieť nižšie, tak sa používateľov objaví bublina spolu s ikonou kontaktu a textom správy na okraji displeja.

Po tom, ako používateľ klikne na bublinu, tak sa mu otvorí konverzácia nad ostatnými aplikáciami, ktorá umožňuje napísať rýchlu reakciu  bez toho, aby  fyzicky musel otvárať aplikáciu Správy. Bublinu so správou bude možné aj  „odstrániť“ z úvodnej obrazovky jednoduchým potiahnutím do „X“. Presne tak, ako je to v prípade aplikácie Messenger od Facebooku.

Používatelia zároveň budú môcť v rámci Nastavení aplikácie kompletne vypnúť túto funkcionalitu.

V súčasnosti nie je známa informácia, kedy spoločnosť Google túto funkciu privedie „k životu“ aj pre ostatných používateľov a ani to, či bude dostupná len na smartfónoch s Androidom 10 alebo bude dostupná aj pre staršie verzie Androidu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close