SpravodajstvoTechnológie

Google plánuje prepojiť USA a Európu novým podmorským optickým káblom. Bude jediný svojho druhu na svete

Rozsiahla sieť podmorských internetových káblov sa už o dva roky rozrastie o nový kábel Grace Hopper od spoločnosti Google

Rozsiahla výstavba nových podmorských internetových káblov pokračuje v naozaj veľkom štýle. Prepojenie jednotlivých kontinentov najmodernejšími a vysokokapacitnými podmorskými optickými káblami je kľúčové nie len pre bežných zákazníkov, ale aj pre samotné spoločnosti, ktoré poskytujú internetové služby vo všetkých kútoch sveta. Jedným z takýchto gigantov je rozhodne aj spoločnosť Google, ktorá najnovšie prichádza s ďalším ambicióznym projektom. Do dvoch rokov plánuje spoločnosť Google „natiahnuť“ nový kábel s názvom Grace Hopper, ktorý bude položený na dne atlantického oceánu, pričom bude spájať 3 kľúčové krajiny na oboch stranách oceánu – USA, Spojené kráľovstvo a Španielsko.

Vyššia spoľahlivosť a stabilnejšie služby na oboch kontinentoch

Podmorský optický kábel Grace Hopper bude jedným z najnovších káblov prepájajúcich USA a Veľkú Britániu, vďaka čomu sa zvýši kapacita jednej z najrušnejších globálnych križovatiek ako aj kapacita a stabilita služieb spoločnosti Google ako Meet, Gmail, či Google Cloud.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google podmorsky kabel grace hopper
Zdroj: Google Cloud

Prepojenie so Španielskom je pre spoločnosť Google taktiež veľký úspech, keďže pôjde o prvú trasu do Španielska, za ktorou bude stáť práve Google. Hlavným cieľom tohto „uzlu“ je lepšia a pevnejšia integrácia nadchádzajúceho centra Google Cloud v Madride so svetovou infraštruktúrou.

Kábel Grace Hopper bude vybavený 16 pármi optických vlákien (dokopy 32 optickými vláknami), čo je oproti terajšej infraštruktúre obrovský pokrok. Novinkou bude ale aj technológia prepínania optických vlákien, ktorá umožní vyššiu spoľahlivosť pri globálnej komunikácii, čo sa bude hodiť najmä pri presmerovávaní jednotlivých trás pri výpadkoch dátových centier, či rôznych uzlov.

Očakáva sa, že podmorský optický kábel Grace Hopper bude schopný prevádzky už v roku 2022. Na jeho výstavbu si už začiatkom tohto roka vybral zrejme najskúsenejšiu spoločnosť v tejto oblasti na celom svete – SubCom, ktorá je už roky lídrom v tejto oblasti. Bližšie detaily o najnovšom projekte sa dozviete vo videu vyššie, prípadne v pôvodnej tlačovej správe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close