Google prezradil dátum predstavenia nových revolučných smartfónov Pixel 4. Dočkáme sa ich už čoskoro

Spoločnosť Google v polovici októbra predstaví revolučné smartfóny Pixel 4, ktoré prinesú spektrálny snímač.

Google Pixel 4
Zdroj: Youtube (Max Invention)

Nové smartfóny z výrobne spoločnosti Google budú oficiálne predstavené už čoskoro. Spoločnosť totižto rozposlala pozvánky na oficiálne predstavenie nových produktov, ktoré sa bude konať už 15. októbra v americkom meste New York, informuje portál Neowin. Smartfóny však určite nebudú jedinými novinkami, ktoré Google na tejto konferencii plánuje predstaviť.

google pixel 4 predstavenie_opt
Zdroj: Google

Čo ponúkne nový Pixel 4?

Spoločnosť Google si tento rok nenechala úplne všetko na poslednú chvíľu. Počas roka bol totižto svetu predstavený dizajn zadnej časti smartfónu Google Pixel 4, ako aj viacero zaujímavých detailov ohľadom fotoaparátu, či už zadného, alebo toho predného. Nad smartfónmi zo série Pixel 4 sa ale aj tak stále „múti voda“, keďže stále nepoznáme niektoré rozhodujúce špecifikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Z výkonového hľadiska sa môžme spoľahnúť na to, že nový Pixel 4 bude vybavený procesorom Snapdragon 855 a aspoň 6 GB RAM. Očakávať môžme aj kvalitný OLED displej o veľkosti 6,2-palcov, respektíve 5,6-palcov. Povráva sa aj o obnovovacej frekvencii 90 Hz, po ktorej siahli už aj výrobcovia ako Samsung a Apple.

Dominantou opäť fotoaparát

I keď sú smartfóny Pixel v našich končinách vcelku neznáme, vo svete sú často označované ako jedny z najlepších fotosmartfónov. Google totižto dokáže z celkom „obyčajného“ hardvéru vyťažiť naozaj veľa a to najmä vďaka špičkovému softvéru. Inak tomu nebude ani v tomto prípade, no Google konečne siahol aj po novinkách v rámci fotografickej hardvérovej výbavy, čím sa posunie level fotografie opäť vyššie. Očakáva sa, že v útrobách nových smartfónov nájdeme nie len osvedčený 12 Mpx snímač, ale aj nový 16 Mpx snímač s teleobjektívom s 8-násobným hybdridným priblížením.

pixel 4 predne snimace_opt
Zdroj: Google

Ďalšou novinkou má byť aj tzv. spektrálny snímač, ktorý zachytáva informácie z neviditeľného elektromagnetického spektra. Vďaka lepšiemu snímaniu okolia sa tak môžme tešiť na niekoľko vylepšení, pričom zrejme najzásadnejšie vylepšenia môžme očakávať v prípade skvelého nočného režimu Night Sight, ktorý patrí medzi svetovú špičku.

Ďalšie pripravované novinky

Ak sa bude Google držať tradícií, môžme očakávať, že svetu predstaví aj ďalšie novinky zo svojho hardvérového a softvérového portfólia. Čo sa hardvéru týka, povráva sa o viacerých zariadeniach, pričom najväčšími adeptami na predstavenie sú nové Pixelbooky, reproduktory a poprípade aj bezdrôtové slúchadlá. O týchto produktoch sa však Google zatiaľ nijako oficiálne nezmienil a ide iba o špekulácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre