Google peňaženka dostane nové funkcie, po ktorých Slováci dlho volajú. No nie všetky budú u nás dostupné

Do Google peňaženky zavítajú nové funkcie, no nie všetky budú u nás dostupné.

Google penazenka
Zdroj: mundissima / Shutterstock.com

Google peňaženka patrí medzi jednu z najpopulárnejších aplikácií, pomocou ktorej môžeme platiť v obchodoch. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o aplikáciu, do ktorej môžeme pridať platobné karty a následne prostredníctvom technológie NFC, môžeme cez ňu platiť v obchodoch ako s bežnou bankovou kartou.

Málo kto ale vie, že obsahuje aj ďalšie nástroje, ako si môžeme zjednodušiť život. Napríklad si do aplikácie môžeme pridať vernostné či darčekové karty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti môžeme pridať do aplikácie viacero kariet, no má to jeden háčik. Musia byť v zozname podporovaných. To by sa ale malo v dohľadnej dobe zmeniť. Google totiž umožní zosnímať čiarový kód, resp. QR kód, pomocou ktorého budeme môcť digitalizovať ľubovoľnú kartu. Túto funkciu bude možné využiť aj pre ďalšie typy produktov, ako sú len vernostné či darčekové karty. Budeme môcť napríklad zosnímať aj dopravné či parkovacie lístky a podobne, ktoré obsahujú potrebný QR či čiarový kód, hlási Google. Spoločnosť hovorí, že digitálne verzie kariet si budeme môcť vytvárať aj z fotografií v mobile. Pre lepšiu ilustráciu, ako bude funkcia vyzerať, si môžete pozrieť video nižšie.

Vyššie popísané funkcie by mali byť dostupné pre všetkých používateľov a to v priebehu najbližších týždňov, hovorí gigant.

Pribudnú aj ďalšie funkcie, no…

Do aplikácie pribudnú čoskoro aj ďalšie funkcie, no ich dostupnosť v našom regióne je nateraz neznáma.

Do peňaženky si budeme môcť pridať napríklad aj zdravotnú kartu, vodičský preukaz či občiansky preukaz, hovorí Google. Spoločnosť ďalej dopĺňa, že karty s citlivými údajmi, budú označené štítkom „súkromný preukaz“ a na ich otvorenie bude aplikácia vyžadovať overenie vašej identity, napríklad prostredníctvom hesla PIN alebo odtlačkom prsta.

„Pracujeme na tom, aby bolo možné uložiť váš preukaz totožnosti do vašej Peňaženky.“, hovorí Google.

Ďalšou novinkou, na ktorej vývojári aplikácie pracujú, je možnosť pridania ďalších typov kariet, ktoré používame na overovanie pri vstupe do budov, napríklad pri príchode do práce. Táto funkcia by mala byť dostupnou pre používateľov ešte v tomto roku.

Spoločnosť dopĺňa, že pracuje aj na funkcii, pomocou ktorej si budeme môcť v aplikácii ukladať aj letenky, prípadne iné typy cestovných dokladov. Rovnako si budeme môcť pomocou aplikácie rezervovať napríklad auto vo vybraných požičovniach.

No dostupnosť týchto funkcií je dnes otáznou. Google ich začne postupne uvoľňovať len pre časť používateľov. Asi ako už tušíte, začínať bude od krajín, kde má jednoducho viac potenciálnych zákazníkov. Pôjde napríklad o vybrané krajiny USA či Nemecko. Tiež treba povedať, že funkcie nebudú kompatibilné so všetkými službami, no len s vybranými partnermi spoločnosti.

Čo sa týka dostupnosti noviniek aj v ďalších regiónoch, tak spoločnosť nespresnila, kedy funkcie uvoľní pre všetkých. Nateraz nám preto nezostáva nič iné ako len dúfať a veriť, že funkcie zavítajú v dohľadnej budúcnosti aj k nám.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre