APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia Google Pay pre platby smartfónom končí: Toto by ste mali vedieť o novej aplikácii Peňaženka

Google Pay prechádza pod krídla Peňaženky Google, pozrite sa, čo všetko by ste o zmene aplikácií mali vedieť a vyhnete sa nepríjemnostiam.

V posledných dňoch ste si možno všimli rozruch okolo aplikácie Google Pay, ktorá roky slúžila pre platby smartfónom, či už bezkontaktným spôsobom alebo platbami na internete. Táto aplikácia vznikla ešte v roku 2011 a po mnohých zmenách sa spoločnosť Google rozhodla, že aplikáciu ako samostatnú súčasť ukončí. Zmena prebieha práve počas týchto dní a ak ste si všimli jej absenciu v smartfóne, možno ste miesto nej zaregistrovali novú aplikáciu s názvom Peňaženka. Tá má doterajšiu alternatívu pre mobilné platby nahradiť a spojiť tak viacero funkcií do jednej aplikácie. Zmenu sme zaregistrovali aj u nás v redakcii, preto ak ste dnes už nenašli aplikáciu pre Google Pay vo svojom smartfóne, nemusíte sa obávať. Google má pre nás pripravenú alternatívu.

Peňaženka so sebou prináša viac výhod v porovnaní s Google Pay

Aplikácia Peňaženka má teda nahradiť aplikáciu Google Pay, ktorú sme dlhé roky využívali pre platby na internete či bezkontaktné platby mobilom. Nová aplikácia však ponúka viacero možností v porovnaní so zabehnutou klasikou. V skutočnosti totiž Google Pay nezmizne úplne, stane sa len akousi súčasťou Peňaženky. Nová aplikácia bude totiž podporovať pridanie platobných kariet, vernostných kariet, či dokonca lístkov na koncerty a podobne. Google sa tak pre nás snaží pripraviť aplikáciu pre plne digitálnu peňaženku so všetkým, čo k tomu patrí. Do svojho smartfónu teda budeme môcť uložiť čokoľvek, čo by sme uložili do reálnej peňaženky.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Google touto aplikáciou plne eliminuje ďalšie aplikácie, ktoré by sme inak museli využívať. Aj vy máte možno vo svojom smartfóne aplikácie pre vernostné karty. Každá vernostná karta môže mať vlastné aplikácie a rovnako môžeme využiť aplikáciu pre viacero kariet ako je napríklad Stocard. Týchto aplikácií sa však vo svojom smartfóne budeme môcť s novou aplikáciou vzdať a nebudú nám po novom zaberať miesto na úložisku. Výhodou bude aj uloženie si napríklad dopravnej karty, či darčekovej karty. Podľa všetkého by sme sa však mali dočkať aj možnosti pridania napríklad certifikátu o očkovaní, ako ponúka napríklad aplikácia Wallet v konkurenčom systéme iOS.

Prechod na Peňaženku prebieha plynulo

K prechodu na aplikáciu Peňaženka nepotrebujeme nič zvláštne. Prechod zvládne úplne každý a postačí nám k tomu aktualizovať aplikáciu Peňaženka Google v smartfóne. Po aktualizácii sa nám aplikácia objaví na domovskej obrazovke, po jej otvorení nás aplikácia prevedie sama. Akonáhle bude Peňaženka pripravená, Google Pay automaticky zmizne zo smartfónu ako samostatná aplikácia. Ak sa však obávate toho, že by sme Peňaženku potrebovali nejako nastavovať, vôbec nemusíte. Aplikácia automaticky získa všetky údaje z Google Pay, ktorý vlastne len prenesie do seba ako jednu z funkcií.

Naše uložené platobné metódy teda v smartfóne ostanú aj naďalej. So smartfónom budeme môcť platiť rovnako, ako tomu bolo pred touto zmenou. Jediné čo z toho bude plynúť pre používateľov aplikácie bude to, že s novou Peňaženkou budeme môcť využívať viacero funkcií. Aj keď teda zmena zo začiatku môže pôsobiť zvláštne a niekoho môže vystrašiť, ide o prirodzený presun z aplikácie Google Pay na väčšiu aplikáciu Peňaženka.

Google Wallet
Google Wallet
Developer: Google LLC
Price: Free

Využívate vo svojom smartfóne platby pomocou Google Pay? A všimli ste si už zmenu vo vašom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close