Google mal „reštartovať“ stratégiu služby Google Pay. Platforma by mohla priniesť hlbšiu integráciu kryptomien a nielen to

Služba Google Pay by mohla v budúcnosti prejsť renesanciou. Ponúknuť by mohla komplexný nástroj na správu valút a dokumentov.

Google Pay
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), Google

Google ešte v roku 2011 predstavil digitálnu peňaženku a neskôr i službu Android Pay. Neskôr došlo k fúzii týchto služieb, z ktorých vznikla v roku 2018 služba Google Pay. Ide o službu, ktorú dnes využívajú mnohí používatelia a to najmä za účelom bezkontaktných platieb. Najnovšie sa však objavujú správy, že služba opäť čelí „kríze identity“ a mohla by byť čoskoro prekopanou, píše magazín arstechnica.com.

Portál upozorňuje na to, že Google má údajne v pláne ponúknuť mobilnú peňaženku pre telefóny s Androidom. Za týmto účelom spoločnosť mala k sebe stiahnuť popredného manažéra spoločnosti Paypal, Arnolda Goldberga, ktorý má k tejto transformácii dopomôcť. Ide o muža, ktorý bol architektom platformy Paypal.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmení sa Google Pay v Google peňaženku? Údajne je to jedna z alternatív

Podľa publikovaných správ, Google peňaženka by mala byť komplexný nástroj, ktorý nám bude slúžiť nielen na ukladanie valút, ale poslúžiť by mala i na ukladanie našich dokumentov, ako sú napríklad pasy, občianske preukazy a podobne.

Google však podľa publikovaných správ sa nechce stať bankou, ale chce ponúkať komplexný nástroj na správu financií a dokumentov. Rovnako správa uvádza, že spoločnosť chce držať krok s trendami, najmä v súvislosti digitálnymi menami, ktoré sú čoraz populárnejšie. Jednou z funkcií novej peňaženky by preto mala byť i možnosť ukladania digitálnych mien. V súčasnosti Google napríklad spolupracuje s Coinbase a BitPay na ukladaní kariet, ale neprijíma kryptomeny na transakcie.

V súčasnosti je však ešte predčasné hovoriť o plánoch spoločnosti, hoci vieme, že Google zjavne niečo chystá. V závere treba uviesť, že aj ďalší technologickí giganti sa pozerajú po oblasti ponúknutia komplexnejších nástrojov vrátane implementácie technológie digitálnym mien. Napríklad Twitter, Discord a Reddit tiež ponorili svoje prsty do blockchainových vôd. Twitter experimentuje s krypto tipmi a NFT (pozn. redakcie: NFT je jedinečná jednotka údajov využívajúca technológiu, ktorá umožňuje, aby sa digitálny obsah prihlásil a overil na blockchainoch kryptomien). Discord, ktorý je už domovom mnohých skupín NFT, naznačil partnerstvo s poskytovateľom krypto peňaženky MetaMask. A Reddit najíma vývojárov softvéru, aby vybudovali platformu NFT na „vybudovanie najväčšej tvorivej ekonomiky na internete“. Rovnako netreba zabúdať ani na spoločnosť Meta a ich digitálnu menu Diem.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre