APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google mení pravidlá pre zobrazovanie obsahu vo vyhľadávači: Zmena, ktorá sa týka aj vás, sa vám bude páčiť!

Vyhľadávač Google čoskoro zavedie zmeny, ktoré sa vám budú páčiť. Vo výsledkoch zobrazí výrazne menej clickbaitov.

Všetci sme si určite všimli, že internet je dnes zahltený veľkým množstvom obsahu a nájsť pre nás relevantné informácie môže byť obtiažne. Niektoré stránky totiž neponúkajú odpovede na naše otázky a namiesto toho nám prinesú úplne irelevantnú odpoveď. Okrem toho sú tu aj stránky, ktoré neponúkajú nový obsah, no namiesto toho len kopírujú informácie z iného webu bez akejkoľvek zmeny. Irelevantných článkov je teda vo vyhľadávači mnoho, čo nás môže mierne zdržať a navyše aj iritovať. Google sa však chystá priniesť stopku takýmto praktikám a tzv. clickbaity odsunúť na vedľajšiu koľaj. Bližšie informácie o tejto zmene nám prináša portál androidcentral.com.

Google si posvieti na informácie bez úžitku

Nájsť na internete kvalitný obsah je niekedy naozaj umením. Najhoršie je to však v prípade, že hľadáme nejaké informácie do práce či školy, kedy potrebujeme nájsť dôležité fakty. Ako sme už spomenuli, niektoré stránky sa tvária, že pre nás prinášajú prínosné informácie najmä podľa nadpisu. Ide však o tzv. clickbaity, ktoré nás len lákajú k tomu, aby sme stránku otvorili. Reálne informácie v nich však nenájdeme a častokrát sa danej téme ani len nevenujú. Práve tieto stránky plánuje Google po novom potrestať za cieľom znížiť ich dosahy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
spolocnost Google_vyhladavac google
Zdroj: unsplash.com (Arkan Perdana)

Stránky, ktoré teda budú označené ako tie, v ktorých sa nachádzajú irelevantné informácie, budú odsunuté vo výsledkoch o niečo nižšie. Vo vyhľadávači Google teda bude o niečo komplikovanejšie sa k nim dostať. Naopak stránky, ktoré budú ponúkať kvalitný obsah, sa presunú na začiatok vyhľadávania. Takýmto spôsobom teda bude oveľa jednoduchšie sa dostať k obsahu, ktorý naozaj potrebujeme. Ovplyvniť by to malo teda každého, kto vyhľadáva informácie pomocou vyhľadávača Google. Je však pravda, že zo zmeny budú nadšení len ľudia, čo informácie vyhľadávajú a rovnako aj prevádzkovatelia stránok s kvalitným obsahom.

Zatiaľ však len pri vyhľadávaniach v angličtine

Každý z nás zrejme chápe, že spoločnosť Google nemôže okamžite kontrolovať obsah na všetkých weboch vo všetkých jazykoch. Preto považujeme za rozumné, že spoločnosť začne s filtrovaním primárne anglofónneho obsahu, teda obsahu v anglickom jazyku. Toho by sa mala zmena dotknúť už v priebehu budúceho týždňa. Práve obsah internetu v anglickom jazyku tvorí veľkú časť celkového obsahu. Ak teda vyhľadávate výsledky v angličtine, zmeny zaregistrujete o niečo skôr.

vyhladavac google
Zdroj: unsplash.com (Nathana Rebouças)

Obsah v slovenskom jazyku by mal zmeny zaregistrovať o niečo neskôr. V každom prípade však rátame s tým, že sa výsledky na internete trochu preriedia a my budeme mať už čoskoro lepší dosah k výsledkom aspoň vo vyhľadávači Google. Spoločnosť v poslednej dobe spravila viacero krokov k vylepšeniu používateľského zážitku jej služieb, čo samozrejme hodnotíme veľmi pozitívne.

Privítate zmenu vo vyhľadávaní aj vy? A vyhľadávate výsledky v slovenčine alebo preferujete iný jazyk? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close