Google Mapy: Tieto málo známe, ale užitočné funkcie, si osvojte. Budete ich používať každý deň!

Aplikácia Google Mapy ponúka množstvo užitočných funkcií, ktoré vám uľahčia život.

Google Mapy
Zdroj: Vosveteit, Google Mapy logo

Aplikácia Google mapy nám pomáha dostať sa tam, kam potrebujeme. Či už hľadáte cestu k umeniu, zábave, alebo chcete vedieť, ako sa orientovať v novom meste, vždy sa nájde funkcia, presne stavaná na vaše potreby.

O niektorých funkciách ste možno ani len netušili, no toto je niekoľko z nich, ktoré sa vám určite zíde poznať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Offline mapy

Google mapy fungujú ak ste pripojení na Wi-Fi, alebo používate mobilné dáta. Občas sa ale stane, že potrebujeme ísť niekam, kde je dostupnosť signálu horšia a na dáta či Wi-Fi sa nedokážeme spoľahnúť. V tomto prípade Mapy ponúkajú aj offline režim. Ešte pred výletom si otvorte aplikáciu, kliknite na váš profil a z ponuky si vyberte možnosť offline mapy.

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Celý svet si síce nestiahnete, no po kliknutí na možnosť vybrať vlastnú mapu si môžete do telefónu stiahnuť časť, ktorú plánujete navštíviť.

Zdieľanie polohy v reálnom čase

Ak sa máte stretnúť s priateľmi na novom meste, kde ste ešte neboli, orientácia môže byť problematická. Preto Google mapy ponúkajú možnosť zdieľania polohy, pomocou ktorej sa rýchlo a jednoducho nájdete. Opäť stačí otvoriť váš profil, no tentokrát si z ponuky vyberte zdieľanie polohy.

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Nastaviť si môžete ako dlho chcete polohu zdieľať, ako aj s kým ju chcete zdieľať. Následne sa kontaktu zobrazí vaša poloha na mape, aktualizovaná v reálnom čase. Mimochodom, podobnú funkciu ponúka aj  aplikácia WhatsApp.

Zistite, koľko budete v reštaurácii čakať

Vieme, že Google mapy nám môžu ponúknuť informácie o aktuálnej premávke na ceste, no dokážu vám povedať aj to, koľko času strávite v reštaurácii čakaním na jedlo. Jednoducho si otvorte vašu obľúbenú reštauráciu a nižšie v otvorenom okne nájdete informácie o vyťaženosti podniku a dobe čakania.

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Samozrejme, tento odhad je len orientačný a nepovie vám presne, ako dlho bude trvať, kým vám prinesú na stôl jedlo. Ale môžete z tejto funkcie vydedukovať, či personál reštaurácie je vyťažený alebo nie.

Nájdite si auto

Mapy Google ponúkajú možnosť uložiť si polohu nášho parkoviska. Ak sa nachádzame v cudzom meste a potrebujeme niekde ísť peši, môže sa stať že zabudneme, kde sme auto nechali. Stačí kliknúť na modrú bodku označujúcu vašu polohu a nájsť možnosť označiť parkovanie. K tomu si môžete priradiť aj fotografiu, aby ste vozidlo našli jednoduchšie.

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Plánovaný príchod

Ak niekde musíme byť presne o pätnástej, občas prídeme 20 minút skôr, alebo môžeme 2-3 minútky meškať. Obzvlášť to platí v prípade, ak niekam musíme dlhšie cestovať. Google mapy ale ponúkajú možnosť, ktorá nás informuje o tom, kedy presne musíme vyraziť, aby sme sa dostali na miesto načas. Nastavte si trasu, kliknite na tri bodky a vyberte si možnosť nastaviť čas príchodu alebo odchodu.

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Vyhnite sa spoplatneným cestám

Pri nastavení navigácie vás Google mapy automaticky upozornia na to, že je cesta spoplatnená. Nastaviť si však viete aj to, aby naplánovali trasu, ktorá vás poplatkov ušetrí. Opäť si zvoľte trasu, kliknite na tri bodky a vyberte si možnosti trasy.

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Režim inkognito

Každý poznáme režim inkognito z prehliadačov, ktorý zamaskuje to, čo sme na internete robili. Rovnakú funkciu ponúkajú aj Google mapy. V tomto prípade mapy neukladajú vaše vyhľadávania, ani nezaznamenáva polohu, či vašu polohu pri zdieľaní polohy.

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak chcete túto funkciu zapnúť, kliknite na váš profil a zvoľte zapnúť anonymný režim.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre