ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy pre Android dostanú funkciu, ktorú používatelia iPhone telefónov poznajú roky. O akú funkciu ide?!

Funkciu využijete hlavne pri plánovaní výletov alebo služobných ciest.

Aplikácia Google Mapy má množstvo užitočných funkcií, no môžeme povedať, že väčšina z nich je medzi platformami Android a iOS rovnaká. iPhony však dlhú dobu mali jednu, ktorú mohli Android užívatelia len závidieť.  

Väčšinou platí, že nové vymoženosti najskôr dostanú Android smartfóny a až o niečo neskôr prídu na iPhone. Už roky však na iOS fungovala predpoveď počasia v reálnom čase pre oblasť, ktorú ste si v mapách vyhľadali. Vedieť, aké počasie bude na druhom konci Slovenska, je mimoriadne užitočné, hlavne ak plánujete pracovnú cestu alebo nejaký výlet do predmetnej lokality. Teraz si budete môcť počasie pozrieť aj v Mapách na Androide, informuje BGR.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zistiť si počasie nebolo ani doteraz nejak extrémne zložité, stačilo si otvoriť inú aplikáciu a vyhľadať si dané mesto, no vidieť všetko na jednej obrazovke predstavuje pohodlnejšiu cestu, ako získať všetky potrebné informácie.  

Aplikácia Google Mapy je nenahraditeľným pomocníkom, ak si plánujete výlety. Či už idete na jedno miesto, alebo sa počas víkendu zastavíte na niekoľkých, táto aplikácia vám vie poskytnúť info o doprave, miesta kde v cudzom meste zájsť na obed alebo za zábavou, dokonca vám vie pomôcť nájsť zaparkované auto. Množstvo funkcií nám pomáha s ľahkosťou sa orientovať a pridanie počasia je ďalším krokom vpred.  

Google Mapy zdielanie polohy
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing.com

Predpoveď v reálnom čase

Ak sa napríklad rozhodujete cez víkend niekam vyraziť a uvažujete o niekoľkých cieľoch, prepínanie medzi Google Mapami a aplikáciou na počasie môže byť otravné. Takto všetko uvidíte pekne pokope a rýchlejšie.  

Funkcia predpovede počasia v danej oblasti vám ukáže teplotu s ikonou, ktorá vám ukáže či je zamračené, polooblačno alebo jasno. Zároveň vám ukáže aj to, ako sa počasie bude počas dňa vyvíjať.  

Pocasie v Google Mapach pre Android
Zdroj: Google (Telegram)

Ako sme už spomenuli, Google typicky uprednostňuje Android, keď pridáva nové funkcie do svojich aplikácií. Napriek tomu funkcia predpovede počasia existovala na iPhonoch už roky, no pomaly sa dostáva aj na Android. Niektorí už môžu predpoveď počasia v aplikácii vidieť, no keďže Google funkciu uvoľňuje postupne, iní si počkajú ešte pár týždňov.  

Zdá sa však, že s novou funkciou dostanú Androidy nad iPhonmi menšiu výhodu. V Android smartfónoch si budete môcť rozkliknúť informácie o počasí a získate lepšiu predpoveď. iPhony túto možnosť nemajú. Android predpoveď počasia vám zároveň ukáže aj kvalitu vzduchu v oblastiach, kde má túto predpoveď k dispozícii.  

Funkcia sa postupom času dostane aj na ďalšie zariadenia, no Google neposkytol presnú časovú os. Momentálne funkciu testujú priamo “v teréne” a ak bude fungovať tak ako má, ďalšie zariadenia by ju mali dostať rýchlo. Nevieme ani to, či iPhony dostanú nové možnosti detailnejšej predpovede počasia a kvality vzduchu. Zdá sa ale, že v najbližších týždňoch uvidíme, čo Google plánuje s touto funkciou robiť.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close