Google Mapy dostanú čoskoro novú funkciu, ktorú ocení každý, kto sa chystá na dovolenku autom. Využijete ju?

Plánovanie rôznych trás bude znova o čosi jednoduchšie. Google Mapy totiž začínajú zobrazovať ceny za spoplatnené cesty.

Google Mapy dialnica
Zdroj: flickr.com (Open Grid Scheduler), Vosveteit.sk

Už dávnejšie sa hovorilo o rôznych plánoch, ktoré so svojou aplikáciou na navigovanie a zobrazovanie máp Google má. No a od sľubov a plánov na papieri sa prechádza k činom. V prvých oblastiach totiž Google Mapy budú zobrazovať ceny mýta, čo určite mimoriadne pomôže (nielen) pri plánovaní letnej dovolenky. Na informáciu upozornil web google.com.

Zobrazenie cien spoplatnených trás

Pri plánovaní trasy berieme do úvahy mnoho faktorov. Vyhľadanie cien mýta ale nemusí byť také jednoduché. Google ale túto prácu urobí za nás a pri plánovaní trasy tak uvidíme odhadovanú cenu mýta, ktorú budeme potrebovať pre danú trasu. Aplikácia sa pritom pozerá na viaceré faktory, ako napríklad to, či máte mýtny preukaz alebo to, aký deň a v akom čase budete dané mýto platiť. Od všetkých týchto faktorov sa totiž odvíja cena mýta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V nastaveniach si tak budete vedieť zmeniť to, či vlastníte daný preukaz a taktiež si budete môcť vybrať spôsob platby, od ktorého sa taktiež odvíja výška ceny. Super funkcionalitou je aj možnosť úplného vyhnutia sa spoplatneným cestám. Túto možnosť si taktiež budete vedieť zapnúť v nastaveniach. To, ako to vyzerá v nastaveniach si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

google mapy mýto
Zdroj: Google

Ako môžete vidieť, celú funkcionalitu ohľadom zobrazovania cien si viete kompletne vypnúť.

Dostupnosť u nás?

Funkcionalitu už môžu využívať prví šťastlivci v USA, Indii a Indonézii a to na zariadeniach Android, ale aj na platforme iOS. Aplikácia zaznamenáva a poskytuje informácie o takmer 2 000 spoplatnených cestách. Toto číslo bude samozrejme plynúcim časom iba rásť. Dostupnosť v iných krajinách vrátane nás momentálne známa nie je. Google ale tvrdí, že funkciu príde aj do ďalších regiónov už čoskoro. Preto nám nateraz nezostáva nič iné, iba čakať. Predpokladáme, že u nás by mohla byť dostupnou v najbližších dňoch až týždňoch.

Aj takýmito aktualizáciami si chce Google upevniť svoje miesto medzi navigačnými aplikáciami. Dôkazom toho sú aj plány ohľadom detailnejšej navigácie. Tá by mala zobrazovať semafory a isté značky. V niektorých väčších mestách dokonca Google Mapy zobrazujú už aj jednotlivé jazdné pruhy. Uvidíme, kedy budeme môcť všetky tieto funkcie využiť všade. V prípade noviniek v tejto oblasti vás budeme určite informovať.

google mapy jazdné pruhy
Zdroj: Google

Uvítate nové funkcie, ktoré si pre nás Google prichystal? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre