Google Mapy sľubujú, že nám budú zobrazovať informácie o semaforoch a dopravných značkách

Google začína distribuovať aktualizáciu pre aplikáciu Google Mapy, ktorá prinesie vo vybraných mestách informácie o semaforoch a dopravných značkách.

Google Mapy semafor
Zdroj: unsplash.com (Eliobed Suarez)

Aplikácia, bez ktorej by sme sa dnes na nových miestach viacerí stratili. Google Mapy prinášajú aktualizáciu, ktorá má nesmierne uľahčiť nielen plánovanie trás, no taktiež má zlepšiť optimalizáciu pre zariadenia z dielne Apple. Okrem iného pribudnú aj nové funkcie. Na Google prostredníctvom svojho blogu.

Vylepšené a aktualizované cenníky mýt

Mnohí z nás sa pri plánovaní cesty rozhodujú aj vďaka tomu, koľko je potrebné zaplatiť za mýto. Takéto plánovanie vie ušetriť až stovky eur. Google preto prinesie tieto cenníky do mobilnej aplikácie, no do výberu trasy započítava aj iné faktory, ako napríklad hustotu premávky, či zhoršený stav vozovky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Túto cenu uvidíte už doma pri plánovaní cesty. O presnosť údajov by sme sa nemali obávať, pretože Google ich čerpá od miestnych mýtnych úradov. V cene sú zarátané taktiež všetky poplatky navyše, ktoré môžu s úhradou mýtneho vzniknúť. Ak chcete ale na ceste ušetriť čo najviac, tak si v nastaveniach jednoducho zaškrtnete možnosť, pomocou ktorej vás aplikácia bude navigovať iba po nespoplatnených cestách.

google mapy mýto
Zdroj: Google

Zo začiatku budú ceny viditeľné v krajinách ako Spojené štáty, India, Japonsko či Indonézia, no postupne by sa mali rozšíriť do viacerých krajín.

Oveľa podrobnejšia mapa

Jazda na neznámych cestách vie byť stresujúca. Preto s novou aktualizáciou budú Google Mapy oveľa viac podrobnejšie. Pribudnú semafory, dopravné značenie a taktiež vylepšené detaily, ako obrysy budov pre lepšiu orientáciu. Vo vybraných a najviac frekventovaných mestách sa v mape zobrazia aj jednotlivé jazdné pruhy.

google mapy jazdné pruhy
Zdroj: Google

Zlepšená optimalizácia s iOS

Po novom budú mať majitelia smartfónov značky Apple mať prístup ku Google Mapám priamo z domovskej obrazovky pomocou widgetu. Okrem toho aplikáciu pre iOS čakajú rôzne menšie zlepšenia, ako napríklad vylepšené vyhľadávanie, preto si aplikáciu určite aktualizujte.

google mapy iphone
Zdroj: Google

Navigáciu budete vedieť ale taktiež zobraziť a spustiť z vašich inteligentných hodiniek Apple Watch. Vopred si viete napríklad prednastaviť cestu domov a v hodinkách už iba kliknete na dané tlačidlo, ktoré vás zavedie domov.

google mapy apple watch
Zdroj: Google

Google Mapy budú po novou aj obsahom vyhľadávania Spotlight, Siri a taktiež aplikácie Skratky v systéme iOS. Toto spojenie preto určite poteší tých, ktorí obľubujú hlasové vyhľadávanie. S touto funkcionalitou by sme sa mali stretnúť už v najbližších mesiacoch.

Google závere publikovanej správy píše, že vyššie popísané funkcie budú dostupné vo vybraných regiónoch pre používateľov v priebehu najbližších dní až týždňov. Druhým dychom musíme však uviesť, že spoločnosť bližšie nepribližuje, v ktorých krajinách bude funkcia dostupnou. Pevne veríme, že náš región medzi podporovanými krajinami nebude chýbať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre