ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYAutá

Google Mapy a Android Auto si budú viac rozumieť. Táto nová funkcia vám zjednoduší navigovanie z bodu A do bodu B

Google oznámil novú funkciu, ktorá hlbšie prepája Google Mapy na vašom smartfóne s Android Auto.

Google má za sebou veľké predstavovanie svojich produktov a služieb na rok 2024. Urobil tak na jednom z najväčších technologických festivalov sveta: CES 2024. Na našom portáli sme už vytvorili prehľad všetkého dôležitého, čo Google oznámil. Teraz sa pozrieme do podrobne na jednu z ohlásených funkcií. Konkrétne na hlbšiu spoluprácu Máp Google a aplikácie Android Auto.

Google rozširuje svoje portfólio

Google sa o svoju aplikáciu na mapy stará dlhodobo. Niet divu, Mapy Google sú najväčšou aplikáciu na zobrazovanie máp na svete. Aby to tak aj ostalo, Google kontinuálne robí s Mapami Google 2 veci:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  1. Pridáva do nich stále nové funkcie a implementuje ich hlbšie do svojho ekosystému. Funkcií majú Mapy Google toľko, že o mnohých z nich nevedia ani ich každodenní užívatelia.
  2. Implementuje ich do svojho ekosystému. Napríklad Najnovšie Mapy Google uvidíte dokonca aj v telefónnych kontaktoch. Konkrétne Kontakty Google vám po novom umožnia zobraziť aktuálnu polohu vašich priateľov na mape, kde sa práve nachádzajú.

Práve druhej menovanej stratégie sa týka oznámenie o hlbšom prepojení Máp Google a aplikácie Android Auto. Keď si po novom nastavíte cestu na vašom mobile, uvidíte nové tlačidlo s názvom „Pošli to do auta“. Keď naň kliknete, trasa sa automaticky pošle vášmu autu podporujúcemu Android Auto. Navigácia sa následne bude aktualizovať naživo cez mobilný telefón. Informácia, že dáta zobrazené na navigácii pochádzajú od mobilu, sa zobrazí na vrchu obrazovky.

„Od dnešného dňa môžete cestu, ktorú ste si naplánovali v Mapách Google na svojom telefóne so systémom Android alebo iOS, odoslať priamo do auta so vstavaným systémom Google, čo vám pomôže plynule prejsť od plánovania k navigácii.“, vysvetľuje Google vo svojom blogu.

Tento proces je veľmi jednoduchý na pochopenie pre koncového používateľa, a zároveň značne praktický. U majiteľov áut s Androidom sa teda dá očakávať popularita tohto spôsobu navigácie.

Integrácia Android Auto s Google ekosystémom však nekončí len pri Mapách Google. Napríklad, tapeta na pozadí vášho mobilu a vášho auta, bude po novom byť taktiež prepojená.

Google túto novinku v grafickom vizuále aktuálne testuje na Samsung telefónoch. Keď sa skončia testovania tejto funkcie, dá sa očakávať, že lepšie prepojenie s mobilom čaká všetkých používateľov Android Auto aplikácie.

Android Auto vs Android Automotive

Google neútočí na trh s chytrými automobilmi len svojou aplikáciou, ale rovno aj operačným systémom. Android Automotive je nadstavba Androidu, ktorá v autách poskytuje tradičné Android služby, samozrejme s možnosťou stiahnutia aplikácií tretích strán.

Android Auto je pre smartfóny poháňané Androidom predinštalovaná aplikácia. Čo sa paluboviek áut týka, tam je kompatibilita odlišná u každého modelu.

Android Automotive má na druhej strane zazmluvnených iba pár desiatok áut, ktoré používajú túto nadstavbu operačného systému. Google však plánuje svoje portfólio rozšíriť. Rovnako sa má Android Automotive rozšíriť do ďalších modelov áut značiek Nissan, Ford, Lincoln a Porsche.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close