ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Android Auto dostane novú AI funkciu. Bude vedieť lepšie pracovať so správami, ktoré dostanete počas šoférovania

Android Auto dostane funkciu, ktorá pomocou umelej inteligencie bude schopnou sumarizovať obsah textových správ.

Android auto má za cieľ zvýšiť bezpečnosť vodičov tým, že nebudú počas cesty siahať na ich smartfón. Na používanie tohto nástroja ale musíte mať zariadenie s mobilným operačným systémom Android a následne si musíte stiahnuť aplikáciu Android Auto z Google Play. Samozrejme, funkciu musí podporovať aj vaše auto, aby ste ju mohli aktívne používať.

Akonáhle dostanete správu, kým šoférujete, Android Auto vás na ňu upozorní a dokonca vám ju aj prečíta. Avšak to dokáže byť naozaj rušivé v prípade, keď vám tých správ príde viac. Napríklad, keď ste členom skupinovej konverzácie. Zdá sa ale, že Google má riešenie, ako si poradiť s týmto problémom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google si túto skutočnosť uvedomuje a Android Auto pravdepodobne dostane novú funkciu, ktorá vyrieši tento problém. 9to5google.com si všimol, že Android Auto využije Google Assistant na zhrnutie vašich správ, to všetko za pomoci AI. Pôjde o podobnú funkciu, ako dnes disponuje viacero produktov spoločnosti, ktoré sumarizujú obsah.

V aplikácii Android Auto boli zaznamenané kódy

Ako uviedol portál 9to5google.com, v aplikácii Android Auto boli zaznamenané útržky kódov, ktoré poukazujú na to, že by nová funkcia mohla byť čoskoro skutočnosťou. No presný dátum, kedy sa tak stane, zatiaľ nepoznáme.

V nastaveniach Android Auta si ale túto funkciu budete schopní vypnúť, ak niekomu bude vadiť a preferuje skôr ticho a kľud pri šoférovaní, jednoducho ju deaktivuje a bude mať pokoj. Novinku sa podarilo identifikovať vo verzii v14.52. Ide ale o testovaciu verziu aplikácie. Znamená to, že môže potrvať nejaký čas, kým bude dostupnou pre všetkých.

„Asistent teraz môže zhrnúť vaše správy. Tieto súhrny vygeneruje umelá inteligencia, takže je možné, že sa vyskytnú chyby. Môžete to kedykoľvek vypnúť v nastaveniach Android Auto. Chcete pokračovať a nechať asistenta zhrnúť vaše rušné konverzácie?“, píše sa v jednom z útržku kódov.

Čo však zatiaľ v aplikácii Android Auto robiť viete?

Mnoho ľudí si mylne myslí, že táto aplikácia je čisto len navigácia ale to vôbec nie je pravda. Pre tých, ktorí nevedia, tak Android Auto je aplikáciou, ktorá dokáže premeniť váš navigačný panel v aute na multimediálne centrum. Cez aplikáciu môžete pristupovať napríklad k streamovacím službám ako Spotify, iHeartRadio, YouTube Music a k ďalším, pričom ich rozhranie je upravené tak, aby sa dali komfortne ovládať počas toho, ako šoférujete. Aplikácii viete dokonca zadávať rôzne hlasové príkazy, stačí vám len povedať „Hey Google„.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close