APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google do aplikácie Správy zakomponuje umelú inteligenciu. Bude ale postrachom pre ochranu obsahu konverzácií

Google pracuje na tom, aby do aplikácie Správy zakomponoval umelú inteligenciu, chatbota Bard. Ak bude ale fungovať, ako naznačuje únik informácií, tak to nebude žiadna výhra.

Známy leaker informácií, AssembleDebug, na platforme X (predtým Twitter) pridal príspevok, z ktorého vyplýva, že do aplikácie Google Správy by mal prísť nástroj Bard. Túto možnosť objavil vo verzii aplikácii 20240111_04_RC00. Bard je nástroj umelej inteligencie, ktorý používateľ využíva pomocou „promptov“, teda príkazov. Funguje tak, že používateľ napíše nejaký príkaz alebo otázku a nástroj mu napíše odpoveď. Je to veľmi podobné ako ChatGPT.

Google chce zakomponovať Barda do aplikácie Správy

Podľa uniknutých informácií, je vysoko pravdepodobné, že si budú môcť používatelia v Google Správach pridať Barda do RCS chatov s inými užívateľmi. Barda sa viete napríklad opýtať, aby vám napísal nápady na YouTube video, v prípade ak ste tvorca videí, alebo na nápady na nejaké výlety v okolí Bratislavy. Bard vie dokonca preložiť text do iného jazyku, aj keď je samozrejme dôležité podotknúť, že aj umelá inteligencia robí chyby a nie vždy čo napíše, je 100% správne. Preto je potrebné informácie, ktoré vám Bard poskytne, neskôr overiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Avšak príde aj viacero obmedzení, upozorňuje portál Androidauthority.com. Prvou výraznou podmienkou je, že používatelia musia mať aspoň 18 rokov, aby mohli používať Barda v rámci aplikácie Správy od Google. To ale nie jediné obmedzenie, s ktorým sa stretneme.

Komunikácia nebude šifrovaná a bude sa ukladať na serverov spoločnosti Google

Ďalej, rozhovory, ktoré budeme s Bardom viesť, nebudú end-to-end zašifrované. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide spôsob zabezpečenia, ktorý sa stará o bezpečnosť vašich správ, aby sa ich obsah nedostal na verejnosť. Nikto totiž bez šifrovacích kľúčov nemôže prečítať tieto správy na ceste, keď sa presúvajú medzi vaším telefónom a telefónom človeka, s ktorým si píšete.

Je tiež dôležité zdôrazniť, že užívatelia by nemali posielať Bardovi žiadne správy, ktoré nechcete, aby sa niekto iný o nich dozvedel. Totižto, všetko čo napíšete, môže byť skontrolované vyškoleným pracovníkom spoločnosti Google za účelom, aby gigant mohol trénovať umelú inteligenciu. Tieto údaje, ktoré préjdu kontrolou recenzenta, môžu byť neskôr uchovávané až po dobu 3 rokov, odhaľuje popisu funkcie v aplikácii. Únik informácií tiež odhaľuje, že všetky správy, ktoré budú vygenerované robotom, budú v konverzácii aj riadne označené. Ak používatelia v konverzácii robota vypnú, tak Google sľubuje, že dáta budú odstránené do 72 hodín.

Ako sme sa dozvedeli v príspevku AssembleDebug z platformy X, funkcia zatiaľ ešte nefunguje. Rovnako zatiaľ nie je známy ani oficiálny deň je sprístupnenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close