NávodySpravodajstvo

Gmail vám po novom umožní jedným klikom zrušiť odber reklamných e-mailov. Pozrite sa, kde toto nové tlačidlo nájdete!

Gmail ponúka možnosť odhlásiť sa z odberu otravných reklamných mailov.

Otravné reklamné a spamové e-maily určite nepotešia nikoho. Je ich veľa, zbytočne nám zapratávajú schránku a odvádzajú našu pozornosť, nehovoriac ani o tom, že niektoré spamové e-maily vás môžu odkázať na nedôveryhodnú alebo priamo škodlivú stránku.  

Lenže čo proti spamu môžeme robiť? Gmail má na nevyžiadanú poštu svoju vlastnú kategóriu a automatické reklamné e-maily tiež chodia do samostatného priečinku. Šance teda sú, že takéto správy v normálnej pošte neuvidíte. Lenže “zíde z očí, zíde z mysle” v tomto prípade nie je dobrou stratégiou.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Istý čas bolo vašou jedinou možnosťou otvoriť si každý e-mail samostatne, nájsť možnosť odhlásiť sa z odberu a cez ďalšiu stránku si nastaviť, aby vám reklamné ponuky, newslettery a ďalšia zbytočná pošta vôbec nechodila. Bolo to zdĺhavé a niekedy vôbec neefektívne. Teraz už Gmail ponúka intuitívne tlačidlo, ktoré vám umožní odhlásiť sa z odberu nevyžiadanej pošty jedným kliknutím. Túto funkciu majú všetky verzie e-mailovej schránky Gmail a ukážeme si, kde ju môžete nájsť.

Odhlásenie sa z odberov 

Postup je naozaj veľmi jednoduchý. Ako prvé si otvorte Gmail. Ako sme už spomenuli, funkciu nájdete v jeho všetkých verziách, no tento návod je pre Android verziu Gmailu. Po otvorení schránky stačí, aby ste si našli e-mail z ktorého odberu sa chcete odhlásiť.  

Otvorte si e-mail a hneď napravo od odosielateľa uvidíte možnosť Zrušiť odber. Kliknite na ňu a vašu voľbu v novom okne potvrďte. Hotovo.  

Vopred ale upozorňujeme, že nie zo všetkých odberov sa dá odhlásiť. Gmail pracuje na algoritme, prostredníctvom ktorého analyzuje prijatú poštu. Ak e-mailová schránka vyhodnotí, že daný e-mail je pravdepodobne reklamnou správou, vtedy ponúkne možnosť odhlásiť sa z odberu. Zároveň sa musíte z každého e-mailu odhlásiť manuálne, teda nedá sa to spraviť tak, že by ste si označili všetky správy v reklamnom priečinku a odhlásili sa z odberov mailov naraz.  

Prečo nám reklamné e-maily chodia?  

Existuje niekoľko dôvodov, prečo vám reklamné e-maily chodia do schránky. Prvým a najzjavnejším je, že ste sa sami na odber prihlásili. Drvivá väčšina obchodov má predvolene označenú možnosť, že chcete od nich dostávať reklamné e-maily. Či už ste túto možnosť nechali zaškrtnutú omylom alebo ste si ju vybrali, no časom na ňu zabudli, kvôli nej vám podobné správy prichádzajú.  

E-shopy a iné služby však môžu využiť aj zákernejšie taktiky. E-mailové adresy sa vo veľkom predávajú, alebo ich získajú z rôznych únikov dát. Ak jeden obchod, sociálna sieť alebo iné stránky predajú vašu e-mailovú adresu ďalšiemu obchodu alebo službe, tá vám môže začať posielať nevyžiadanú poštu.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close