Návody

Ako použiť novú funkciu „Circle to Search“ na Androide, aby ste mohli v Google vyhľadať to, čo práve vidíte na obrazovke

Google niekoľko dní dozadu predstavil funkciu Circle to Search, ktorá umožňuje vyhľadať na internete to, čo práve vidíte na obrazovke smartfónu. Pozrite sa, ako táto funkcia funguje v praxi.

Pravdepodobne aj vy používate Google vyhľadávač. Ide o dominantný vyhľadávací nástroj na našom trhu a nielen u nás. Na to, aby si udržal dominantné postavenie, tak Google ho musí neustále vylepšovať. Len pár dní dozadu oznámil nové možnosti, ako budeme môcť v ňom vyhľadávať informácie.

Spomedzi nových funkcií vyčnieval nástroj „Circle to Search“. Ak viete aspoň trocha po Anglicky, tak už pravdepodobne z názvu funkcie viete, čo robí. Túto funkciu by sme mohli preložiť ako Zakrúžkuj a vyhľadaj. A robí presne to, ako znie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako použiť funkciu Circle to Search

Použitie tejto funkcie je veľmi jednoduché, no treba povedať, že dostupnosť tejto novinky je nateraz limitovanou len pre pár zariadení. Neskôr by mal byť ale tento nástroj dostupný pre všetkých. My vám nižšie na konkrétnom príklade ukážeme, ako táto funkcia funguje na smartfóne Galaxy S24, kde je už dnes prítomnou.

Funkciu viete vyvolať na ľubovoľnej obrazovke smartfónu. Či máte otvorené video, článok, alebo hocičo iné. V našom prípade sme si otvorili našu webstránku, kde sme chceli nájsť podrobnosti o obrázku.

Aby ste funkciu vyvolali, tak je potrebné podržať stredové tlačidlo. V prípade, ak máte navigačné tlačidlá vypnuté, tak stačí potiahnuť zospodu prst smerom hore do konkrétneho bodu a podržať na ňom prst, kým sa vám nezjaví obrazovka, ako môžete vidieť nižšie na prvej snímke obrazovky. Následne len zakrúžkujte, čo chcete vyhľadať na internete. Prípadne, môžete to, čo chcete vyhľadať, aj začmárať či zvýrazniť iným spôsobom.

Následne vám Google vyhľadá vizuálne zhody na internete, no vy okrem iného, budete môcť doplniť aj dodatočné otázky, pomocou ktorých môžete spresniť informácie vo výsledkoch vyhľadávania, aby boli viac špecifické.

Záverom nám dovoľte pripomenúť, že funkcia je nateraz limitovanou len pre pár zariadení a preto ju nemusíte ešte mať dostupnú vo vašom smartfóne. No to by sa malo neskôr zmeniť. Google totiž prisľúbil, že ju postupne uvoľní pre širšie spektrum zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close