APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Gmail chystá veľké zmeny: Ponúkne novú možnosť, ako budeme môcť reagovať na prijaté e-maily

Služba Gmail ponúkne používateľom reagovať na prijaté e-maily pomocou reakcií. Funkcia sa bude podobať na reakcie v Messengeri.

E-mailovú službu Gmail využíva skutočne veľa používateľov. Táto služba má výhodu v prehľadnosti svojej mobilnej aplikácie aj službe pre web, pričom ponúka množstvo funkcií, ktoré u konkurenčných služieb nenájdeme. Prednosťou Gmailu je ale aj to, že sa neustále vylepšuje a ponúka nové možnosti pre ľudí, ktorí vyžadujú stále viac. Aj preto sa dnes môžeme pozrieť na novú funkciu, o ktorej informuje portál andro4all.com a odkazuje na nové reakcie pomocou emoji na prijaté e-maily. Niekedy nám totiž netreba odosielať dlhé e-maily a jednoducho nám stačí vedieť, že príjemca si ho prečítal a súhlasí s ním, prípadne nesúhlasí.

Gmail ponúkne možnosť reakcií na prijaté e-maily

Reakcie pomocou emoji poznáme už z viacerých komunikačných aplikácií. Zvyčajne sa ale spájajú s rýchlym četom napríklad v aplikácii Messenger od Facebooku, WhatsApp, no nejakú tú chvíľku už rovnakú funkciu ponúka aj Instagram. Reakcia pomocou emoji je rýchlym a efektívnym spôsobom ako sa vyjadriť k nejakej správe, ktorá si nevyžaduje ďalšie komentáre. Stačí nám zareagovať napríklad pomocou emoji palec nahor, srdce či emoji, ktorý sa smeje. E-maily však stále takúto možnosť vo veľkom neponúkajú, no Gmail chce ísť vzorom a rozšíriť to medzi množstvo používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gmail aplikacia titulka
Zdroj: Ascannio / shutterstock.com

Aj vy si viete predstaviť e-mailovú komunikáciu, ktorá nepotrebuje dlhé odpovede, no zároveň nám príde nevhodné reagovať len odpoveďou „OK“. Aj to si zrejme uvedomuje spoločnosť Google, ktorá stojí za službou Gmail. V rámci Gmailu totiž budeme mať možnosť na tieto e-maily reagovať pomocou emoji, pričom zo začiatku budeme mať zrejme na výber zo šiestich rôznych reakcií. Neskôr by sa ale táto funkcia mohla rozšíriť o ďalšie možnosti.

Nepôjde o prvú službu, ktorá takúto možnosť ponúkne

Ako ste si možno všimli, nikde neuvádzame, že v prípade Gmailu pôjde o prvú e-mailovú službu, ktorá reakcie pomocou emoji ponúkne. Dôvodom je to, že používatelia Outlooku od Microsoftu s možnosťou reakcií už nejakú tú dobu pracujú. Gmail však po stránke používateľov patrí medzi širšie používané služby. Dôvodom je najmä to, že ide o východiskovú službu pre používateľov smartfónov s operačným systémom Android.

gmail titulka
Zdroj: afapress / Shutterstock.com

Google sa tak so službou Gmail pokúsi dotiahnuť na Outlook a inšpirovať sa možnosťou, ktorú používatelia tejto služby majú k dispozícii. Aktuálne sa informácia o príchode možnosti reakcií pomocou emoji skrýva v kóde aplikácie Gmailu pre platformu iOS. Ide o test, v rámci ktorého si Google overí, či má zmysel túto funkciu vôbec vypustiť. My ale veríme, že sa čoskoro dostane k používateľom Androidu, systému iOS, no aj webovej verzie Gmailu.

Privítali by ste možnosť reakcie pomocou emoji na e-mail? Alebo by ste aj naďalej radšej posielali celé správy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close