APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook spôsobil viacerým používateľom pekné problémy: Patríte medzi nich aj vy?

Facebook rozosielal používateľom žiadosti o priateľstvo na základe návštevy ich profilu. Spôsobiť to mohlo množstvo nepríjemností.

Sociálna sieť Facebook patrí medzi najvyužívanejšie platformy pre komunikáciu a zdieľanie príspevkov. Počtom používateľov aj dennou návštevnosťou sa určite môže radiť medzi najpopulárnejšie siete súčasnosti a nemôžeme pochybovať o tom, že si svoj status pre jej možnosť širokého využitia udrží aj do budúcnosti s príchodom nových sietí. Niekedy sa ale stane, že ani táto veľká sieť nepracuje tak, ako by mala, čo sa stalo aj v posledných dňoch. Niektorým používateľom mohla spôsobiť pekné problémy tým, že posielala žiadosti o priateľstvo ľuďom, ktorých profil ste navštívili. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby ste tieto žiadosti posielali vy. Aplikácia to ale spravila bez vášho príkazu, o čom nás informoval portál androidauthority.com.

Facebook posielal žiadosti o priateľstvo bez vedomia používateľov

Ak vám v priebehu piatka prišla žiadosť o priateľstvo na Facebooku, používateľ ju nemusel vedome odoslať. Sociálna sieť totiž dokázala túto žiadosť odoslať sama, no nebolo to len tak náhodne. Situácia je ešte horšia v tom, že sa tieto žiadosti o priateľstvo posielali po tom, že ste navštívili profil druhej osoby na Facebooku. Ak ste si teda chceli niekoho profil v rámci siete Facebook len tak náhodne pozrieť a prejsť si anonymne jeho príspevky, pričom ste ho nemali v priateľoch, pravdepodobne mu prišla aj žiadosť o priateľstvo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Facebook upozornenie hacker
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto chyba mohla narobiť veľa problémov, no aj nepríjemností. Predstavte si, že by ste si náhodne prechádzali profil svojho šéfa v práci či bývalého partnera s cieľom zistiť, čo má nové. Nemali by ste ho však v priateľoch, na čo by Facebook zareagoval. Rovno by mu poslal žiadosť o priateľstvo bez toho, aby ste na tlačidlo klepli vy. Na druhú stranu ak nejaká žiadosť prišla vám, mohlo sa stať, že ju dotyčný neposlal účelovo a len si prezeral váš profil.

Chyba je našťastie už vyriešená

Facebook na chybu zareagoval ešte v priebehu dňa, pričom sa za problém a vzniknuté nepríjemnosti ospravedlnil. Škoda sa však už mohla stať a na chybu na Facebooku sa vyhovoríte len ťažko. Ak ste si teda v posledných dňoch našli náhodné žiadosti o priateľstvo či máte v priateľoch o pár ľudí navyše, viete, kde je problém. Veríme, že sa rovnaká chyba do budúcna nebude opakovať, no jeden nikdy nevie. Z chyby by sme sa mali poučiť a pamätať si, že stalking na cudzích profiloch sa nám nemusí vyplatiť. Ak sa to totiž stalo raz, nemuselo to byť naposledy.

Stali ste sa obeťami tejto chyby aj vy? A chodíte si prezerať príspevky aj na profiloch, ktoré nemáte v priateľoch? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close