BezpečnosťNávody

Ako skryť na Facebooku a Messengeri stav, že ste online? Schovajte sa pred stalkermi na sociálnej sieti!

Súkromie na internete si treba chrániť. To urobíte napríklad vypnutím zdieľania vašej online aktivity na Facebooku a Messengeri.

Tým, že používame sociálne siete, zdieľame s celým svetom mnoho informácií, či už vedome alebo nevedome. Zdieľanie fotiek, videí, či statusov nie je ale jediné zdieľanie informácií. Mnoho iných informácií o vás môže byť užitočných pre takého stalkera. Medzi takéto informácie patrí napríklad aj údaj o vašej online aktivite.

Zdieľanie online aktivity

Online aktivita na Facebooku je malý zelený krúžok pri vašej profilovej fotografii, ktorý signalizuje že ste online. Posledné roky Facebook taktiež okrem zeleného krúžku ukazuje aj čas od vášho posledného prihlásenia (v prípade, že nie ste online). Takáto informácia vie byť užitočná napríklad pre vašich priateľov, no je to dvojsečná zbraň.

V rukách stalkera to vie byť mimoriadne silná zbraň na určenie vašej celkovej dennej aktivity. Preto by ste určite mali zvážiť jej zdieľanie. Dobrou správou ale je, že táto aktivita sa dá vypnúť zvlášť pre Facebook a zvlášť pre Messenger. Tieto aplikácie vedia pracovať nezávisle a preto si viete manažovať zdieľanie vašej online aktivity podľa seba.

Vypnutie zdieľania online aktivity na Facebooku

V mobilnej aplikácii vypnete zdieľanie online aktivity prejdením do nastavení. Tie nájdete kliknutím na hamburgerové menu v pravom hornom rohu. Nižšie sa nachádza možnosť Nastavenia a súkromie, z ktorej vyberte možnosť Nastavenia.

nastavenia facebook
Zdroj: vosveteit.sk

Následne v nastaveniach nájdite sekciu Publikum a viditeľnosť, v ktorej sa nachádza možnosť Aktívny stav.

facebook aktívny stav
Zdroj: vosveteit.sk

Po výbere tejto možnosti už iba jednoducho vypnite zdieľanie aktivity (zobrazovať váš aktívny stav).

vypnutie aktívneho stavu facebook
Zdroj: vosveteit.sk

Vypnutie zdieľania online aktivity v Messengeri

V tejto četovacej aplikácii si online status všímame ešte o čosi viac, pretože je neustále na očiach. Aj tu sa toto zdieľanie dá vypnúť. Treba ale podotknúť, že vypnutím zdieľania svojej online aktivity neuvidíte ani online aktivitu vašich priateľov (rovnako to platí aj pre Facebook).

Pre vypnutie zdieľania online aktivity kliknite v aplikácii Messenger na svoju profilovú fotku v ľavom hornom rohu. Následne vyberte možnosť Aktívny stav.

messenger aktívny stav
Zdroj: vosveteit.sk

Podobne, ako v prípade Facebooku, aj tu sa táto funkcionalita vypína rovnako.

vypnutie aktívneho stavu
Zdroj: vosveteit.sk

Svoje súkromie a jeho ochranu určite netreba podceňovať. Netvrdíme, že sa treba zo sociálnych sietí úplne odhlásiť, no treba si na nich dávať pozor. Rôzni stalkeri sa totiž pohybujú všade. V tomto článku sme sa zamerali na stalkerov v ďalšej populárnej aplikácii WhatsApp a taktiež na to, ako sa im vyhnúť.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close