Facebook napravil nepríjemnú chybu z minulého týždňa: Zmeny už môžete evidovať aj vy

Chyba, ktorou Facebook dostal viacerých používateľov do nepríjemnej situácie, je finálne vyriešená. Sociálna sieť žiadosti odstránila.

Facebook stalker
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Minulý piatok, teda 12. mája ste mohli aj vy v rámci sociálnej siete Facebook evidovať nepríjemnú chybu, ktorá ovplyvnila viacerých používateľov. Ak ste totiž v rámci toho dňa zaregistrovali nové žiadosti o priateľstvo, je možné, že ich odosielateľ vôbec neodoslal. Značilo to však to, že si prezeral váš profil a sociálna sieť túto žiadosť odoslala za neho. Táto chyba umožnila zistiť, kto stalkoval váš profil a prechádzal si vaše príspevky bez toho, aby vás mal v priateľoch. Z opačnej strany však tento problém mohol spôsobiť, že ste niekoľko žiadostí o priateľstvo omylom „odoslali“ aj vy. Ako nás však informuje portál androidauthority.com, sociálna sieť už tento problém vyriešila a chybu napravila. Bude to však stačiť?

Facebook spôsobil mnohým ľuďom nepríjemnosti

Ak ste sa aj vy stali náhodou obeťami poslednej chyby Facebooku, ktorá odosielala žiadosti o priateľstvo bez vášho pričinenia, pravdepodobne sa už na túto sieť nebudete pozerať nikdy tak, ako predtým. V prípade, že by takáto nechcená žiadosť prišla vášmu známemu, ktorého ste len náhodou nemali v priateľoch, bolo by to v poriadku. Ak ste ale využívali Facebook pre stalkovanie svojho bývalého priateľa či šéfa v práci, tak ste sa pravdepodobne dostali do nepríjemnej situácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Facebook nahrádza tradičné skupiny. Čo príde po nich?
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Facebook túto chybu ešte v priebehu piatku vyriešil a ospravedlnil sa. Vysvetlil, že išlo o chybu, ktorá omylom rozosielala takéto žiadosti o priateľstvo po návšteve profilu. A aj keď išlo o chybu, ktorá bola na strane sociálnej siete, tak vaše osobné problémy či nepríjemné situácie to nevyriešilo. Teraz sa ale sociálna sieť posnažila pozrieť na tento problém ešte o niečo bližšie a definitívne ho vyriešila.

Žiadosti o priateľstvo sú už odstránené

Ak ste náhodou v priebehu piatku poslali nejaké žiadosti o priateľstvo omylom aj vy, tak už ich príjemcovia nenájdu. Rovnako ak aj vám nejaké tie žiadosti odišli, tak ich odstránil Facebook. Takýmto spôsobom chcel docieliť toho, že sa vám medzi priateľov nedostanú nevyžiadané osoby ak by žiadosti náhodou potvrdili. Nemôžeme však povedať, že by sociálna sieť týmto krokom vyriešila škody, ktoré sa takouto chybou mohli spôsobiť.

Facebook upozornenie hacker
Zdroj: Vosveteit.sk

Aj keď sledovanie druhých osôb na Facebooku nás môže niekedy lákať, tak by sme do budúcna mali myslieť práve na tieto chyby. Nikdy nevieme, kedy sa podobná situácia zopakuje a omylom odošleme žiadosti o priateľstvo nesprávnym osobám. Ideálnym riešením je teda nestalkovať druhé osoby, aby sme sa týmto problémom do budúcna vyvarovali.

Stali ste sa obeťou tohto problému aj vy? A využívate Facebook na sledovanie druhých osôb? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre