NávodySpravodajstvoXiaomi

Evidujete nejaký problém s vašim Xiaomi smartfónom? Táto skrytá funkcia vám ho môže pomôcť vyriešiť! Poznáte ju?!

Pozrite sa na tento nástroj v Xiaomi smartfónoch, ktorý je schopný nielen identifikovať problémy so zariadením, ale aj navrhnúť ich riešenia.

Xiaomi smartfóny vo všeobecnosti patria medzi populárne zariadenia a vo veľkej miere tomu vďačia najmä MIUI nadstavbe. Tá je totiž hodnotená zo strany používateľov ako jedna z najlepších a to aj napriek tomu, že posledná veľká verzia MIUI 12.5, mnohým používateľom, najmä lacnejších zariadení, urobila vrásky na čele.

MIUI nadstavba vo svojich útrobách schováva viacero užitočných nástrojov a nastavení. Napríklad, nedávno sme vám ukázali, ako môžete identifikovať potenciálne nebezpečný softvér v telefóne, či ako môžete zrýchliť chod vášho Xiaomi smartfónu. Tých nástrojov, ktoré schováva MIUI nadstavba, je neúrekom. Dnes by sme vám chceli ukázať jeden z ďalších, ktorý stojí za pozornosť. O čo konkrétne ide? Poďme sa na to teraz spolu pozrieť!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pomocou tohto nástroju môžete vyriešiť veľkú časť problémov

Bez ohľadu na to, či máte Xiaomi, Poco, alebo Redmi smartfón, tak v každom zariadení nájdete aplikáciu Zabezpečenie. Ide o aplikáciu, ktorá v sebe schováva sadu užitočných nástrojov. Jedným z nich je aj funkcia „Riešenie problémov“. Potom, ako otvoríte aplikáciu, tak ponuku zrolujte do spodnej časti. Tam nájdete danú funkciu. Tento nástroj slúži na analýzu vášho smartfónu pri hľadaní chýb, ktoré spôsobujú napríklad rýchle vybíjanie zariadenia, horší výkon telefónu a podobne. Okrem iného vám ponúkne aj riešenia, ak identifikuje nejaké nedostatky.

Aplikácia Zabezpečenie umožňuje  veľmi jednoducho a hlavne rýchlo vyhľadať problémy súvisiace s výkonom, sieťou alebo dokonca batériou zariadenia.

Spustenie tohto nástroju je veľmi jednoduché. Ako sme už vyššie písali, tak potom, ako otvoríte aplikáciu Zabezpečenie, tak zrolujte ponuku smerom dole a spustíte funkciu Riešenie problémov. Približne po 15 až 30 sekundách, vám nástroj ukáže problémy (ak ich identifikuje) vrátane návrhov riešení, ako odstrániť nedostatky.

Týmto jednoduchým spôsobom môžete vyriešiť malé chyby, ktoré bežne znižujú zážitok z používania MIUI. Pevne veríme, že tip na tento nástroj bol pre vás užitočným a hlavne, že ho budete využívať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close