Spravodajstvo

Emoji a ich význam: Týchto 10 emoji pravdepodobne používate v situáciách, kedy by sa to nemalo! Viete, čo znamenajú?

Neraz sa stalo, že bola správa zle pochopená len vďaka nevhodnému smajlíkovi. Tieto emoji používame bežne, ale často v nesprávnej situácii.

Už sme si zvykli na aplikácie ako je Messenger alebo WhatsApp. Komunikujeme prostredníctvom nich nielen s rodinou a priateľmi, ale aj s kolegami z práce.

V tejto komunikácii mnohokrát používame rôzne emotikony alebo emoji s cieľom, aby sme lepšie vyjadrili naše pocity. Ide zároveň o efektívny spôsob, ako možno oživiť konverzáciu. Pravdou ale je, že rôzne emoji používame nesprávne, hoci sa domnievame, že vieme čo znamenajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Emoji môžeme vo všeobecnosti pokladať za jazyk sám o sebe. O sile emotikonov hovorí aj množstvo vedeckých štúdií, ktoré dokázali, že ľudia, ktorí používajú túto formu komunikácie v správach, sú príjemnejší ako ľudia, ktorí posielajú „chladné“ textové správy. Poďme sa pozrieť na niektoré z emoji a ich vysvetlenie podľa emojipedia.com, ktoré používame často nesprávne.

Klasický smajlík otočený hore nohami 🙃

Bežne sa používa na vyjadrenie irónie, sarkazmu, žartovania alebo pocitu hlúposti. Jeho zámer môže byť podobný zmätenému „Oh no! – 🤷 Osoba krčiaca plecami“.

Žltá tvár s rukami prekrytými očami 🫣

Používali ste emoji s prekrytými očami vyššie za účelom, aby ste vyjadrili z niečoho strach? Nuž, používali ste ho zle. Môže sa použiť na vyjadrenie vôle od niečoho odvrátiť pohľad, pretože je to desivé, nechutné alebo zahanbujúce, ale nie je to možné.

Tvár so zaklonenou hlavou a jazyk visiaci z veľkého úškrnu 🤪

Tento emoji sa bežne používa na vyjadrenie hlúposti. Rovnako treba uviesť, že sa zvyčajne používa v pozitívnom slova zmysle. Môže sa použiť v súvislosti s niekým alebo niečím, čo je mimo dosah odosielateľa smajlíku.

Emoji s otvorenými očami a prekrytými ústami🫢

Žltá tvár s otvorenými (neusmievajúcimi sa) očami a rukou na ústach, používaná na vyjadrenie šoku alebo prekvapenia.

Tvár s diagonálnymi ústami 🫤

Žltá tvár so zatvorenými šikmými ústami. Môže sa použiť na vyjadrenie skepticizmu, zmätku alebo frustrácie.

Roztápajúca tvár 🫠

Dá sa doslova použiť na rozprávanie o extrémnom teple. Môže sa tiež použiť metaforicky na rozprávanie o rozpakoch, hanbe alebo pomaly klesajúcom pocite hrôzy.

Osoba s rukami okolo hlavy 🙆

Osoba s rukami nad hlavou, ktorá robí kruh. Tento emoji znamená „OK“, teda v poriadku alebo súhlasím.

Osoba, ktorá akoby niesla tácku 💁

Nie, ak ste si mysleli, že je to emoji, ktoré na niečo poukazuje, tak nemáte pravdu. Tento emoji sa bežne používa na vyjadrenie drzosti alebo sarkazmu.

Prst ukazujúci smerom hore ☝️

Jediný prst smerujúci nahor, možno použiť na označenie čísla jeden alebo na prihlásenie sa, aby ste mohli položiť otázku.

Prsty držané pri sebe 🤌

Emoji zobrazujúci prsty držané pri sebe vo vertikálnej orientácii, často označované ako talianske gesto ruky ma che vuoi, niekedy nazývané aj „kabelka na prsty“. V Taliansku sa toto gesto zvykne používať pri nesúhlase, frustrácii alebo nevere a môže znamenať – „Čo chceš? alebo „Čo to hovoríš?“ Mimo Talianska môže toto gesto použiť ktokoľvek, kto predvádza karikatúru talianskej osoby, bez ohľadu na kontext alebo tón.

Poznali ste význam všetkých emoji vyššie? dajte nám vedieť v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close