Do WhatsAppu prichádza alternatívny spôsob prihlasovania. Môže pomôcť nielen vám, ale aj hackerovi, dostať sa do vášho účtu

Aplikácia dostáva voliteľný nový spôsob prihlásenia, ktorý vám môže zachrániť krk.

whatsapp bezpecnost prihlasenie
Zdroj: Ink Drop / Shutterstock.com

WhatsApp je stále jednou z najpoužívanejších četovacích aplikácií na trhu. Popularitu jej nepochybne pomáhajú udržiavať aj vývojári, ktorí neustále prinášajú nové funkcie. Beta testeri WhatsAppu si všimli, že v novej aktualizácií prišla ďalšia funkcia, ktorá nám tentokrát umožňuje alternatívne prihlásenie, informuje Wabetainfo.

Väčšinou keď sa prihlasujeme do WhatsAppu, potrebujeme zadať 6-číselný kód, ktorý nám príde prostredníctvom SMS. Ide o štandardnú formu prihlásenia, no ak z nejakého dôvodu nemáme k SMS prístup, do WhatsAppu sa neprihlásime. Musíme si teda počkať, kým opäť nebudeme mať prístup k SMS správam, no to sa môže už čoskoro zmeniť.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Užívatelia a beta testeri aplikácie si začali všímať, že sa po novom môžu prihlasovať do WhatsAppu aj prostredníctvom e-mailovej adresy. Táto funkcia sa začala objavovať aj na iOS aj na Android, no zatiaľ nie je dostupná ani všetkým beta testerom. Predpokladáme však, že sa v najbližších týždňoch dostane na ďalšie zariadenia.  

V rámci novej aktualizácie sa objaví nové okno v nastaveniach účtu, ktoré sa bude volať e-mailová adresa. V tomto okne si môžete prepojiť e-mail s WhatsApp účtom ako alternatívny spôsob prihlasovania. Nová funkcia slúži s najväčšou pravdepodobnosťou ako záloha, ak by ste nemali prístup k vášmu telefónnemu číslu, alebo by vám z nejakého dôvodu neprichádzala overovacia SMS.  

Do WhatsAppu prichádza nová možnosť prihlásenia
Zdroj: Wabetainfo.com

Podľa všetkého, ale nebude povinné pridať si do WhatsApp vašu e-mailovú adresu. Či už ste si účty prepojili alebo nie, stále budete mať možnosť prihlásiť sa tradične prostredníctvom SMS správy. Zároveň sa nemení ani spôsob registrácie na WhatsApp. Ako užívateľ stále potrebujete telefónne číslo na to, aby ste si vytvorili účet.  

Ako sme už spomenuli, zatiaľ novú funkciu nemajú ani všetci beta testeri. Každým dňom prichádza na ďalšie zariadenia, no je otázne povedať, kedy nová funkcia príde do riadnej verzie aplikácie. Ako to býva zvykom, spoločnosť neurčila jasnú časovú os. Môžeme predpokladať, že to ale zaberie niekoľko týždňov.  

Rovnako ale treba povedať, že alternatívny spôsobom prihlásenia, otvára nové dvere aj pre útočníkov, ako sa môžu dostať do vášho účtu. Ak ovládne vašu e-mailovú schránku hacker, a e-mail budete používať na prihlásenie sa, tak potenciálne to bude môcť zneužiť.

Ďalšie novinky, ktoré mieria do WhatsAppu

Okrem overenia cez e-mail WhatsApp pracuje aj na ďalšej funkcii, ktorá pomôže chrániť vaše súkromie. Ide o takzvaný anonymný profil, teda profil, ktorý sa zobrazí všetkým, ktorí sú mimo vášho nastavenia súkromia. WhatsApp umožňuje napríklad to, aby vašu profilovú fotku videli len vaše kontakty.  

V tomto smere nová funkcia prinesie to, aby sa každému okrem vašich kontaktov zobrazoval iný profil, s iným menom, fotkou a informáciami. Až keď si cudzieho človeka uložíte do kontaktov uvidí váš “riadny” profil. Táto funkcia poslúži hlavne ľuďom, ktorí pracujú cez WhatsApp a nechcú si každého ukladať do kontaktov. Takto môžete potenciálnym zákazníkom stále poskytnúť dostatok informácií bez toho, aby ste si ich pustili do súkromia.  

Zároveň ale pomôže alternatívny profil chrániť každého, komu záleží na súkromí. Rovnako ako s pridaním e-mailovej adresy, aj táto funkcia sa postupne dostáva na ďalšie zariadenia.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre