BezpečnosťSpravodajstvo

Do správcu hesiel od Googlu prichádzajú novinky: Tieto funkcie vám uľahčia prácu s heslami a zvýšia bezpečnosť služby

Google prináša do svojho správcu hesiel niekoľko noviniek, ktoré vám uľahčia život.

Heslá sú aj dnes stále relevantným a mimoriadne dôležitým spôsobom zabezpečenia našich účtov. Jednoduché heslo dokáže hacker prelomiť za niekoľko sekúnd, no komplikované heslá dokážu zlomiť nás. Existuje ale zlatá stredná cesta?

Základ internetovej bezpečnosti hovorí, že na každý účet by sme mali mať heslo dlhé aspoň 12 znakov, ktoré sa skladá z náhodnej kombinácie veľkých a malých písmen, čísel a špeciálnych znakov. Ako sme už naznačili vyššie, ak sa prihlasujete do viacerých služieb, zapamätanie si takýchto hesiel vám môže robiť vrásky na čele.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problémom je nielen zapamätanie si hesiel, ale aj ich vytváranie. Našťastie v oboch smeroch dokáže pomôcť správca hesiel od Googlu, ktorý sa postará o vytvorenie hesiel, ich ukladanie a automatické prihlasovanie. Spoločnosť Google predstavila 5 nových funkcií, ktoré nielenže zvyšujú bezpečnosť tejto služby, no zároveň prinášajú oveľa pohodlnejšie používanie. Aké to sú?

Vlastný priestor v prehliadači

Správca hesiel od Google dostal samostatný priestor v PC verzii prehliadača Chrome. Užívatelia sa jednoduchšie dostanú k svojim uloženým heslám a stačí len pár kliknutí na to, aby si zmenili potrebné nastavenia. Do správcu hesiel sa môžete dostať cez ikonu vášho profilu v pravom hornom rohu prehliadača. Otvorte si túto kartu a kliknite na tlačidlo s kľúčom.

Google predstavuje nové funkcie správcu hesiel
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak chcete k týmto nastaveniam pristúpiť ešte rýchlejšie, Google vám umožňuje vytvoriť si skratku na pracovnej ploche.

Pridajte si viac autentifikačných metód

Android smartfóny mali možnosť biometrickej autentifikácie už dlhšiu dobu a čoskoro táto funkcia príde aj na počítače. Ak si túto funkciu zapnete, môžete si zároveň nastaviť aj to, aby prehliadač pred automatickým prihlásením vyžadoval inú formu autentifikácie. Ak váš počítač podporuje rozpoznanie tváre alebo odtlačok prsta, takto si ochránite vaše súkromie pred zvedavými očami. Treba ale myslieť na to, že Chrome podporí len tie autentifikačné metódy, ktoré podporuje váš operačný systém.

Robte si poznámky k účtom

Niekedy sa môže stať že máme na jednu stránku viacero účtov. Teraz si môžete pridať rôzne poznámky k uloženým prihlasovacím údajom. Otvorte si správcu hesiel, nájdite si účet ku ktorému chcete pridať poznámku a kliknite naňho. Otvorí sa vám okno kde si môžete účet upraviť a zároveň aj pridať akúkoľvek poznámku k účtu. K nej sa dostanete jednoducho kliknutím na ikonu kľúča vedľa URL adresy.

Google predstavuje nové funkcie správcu hesiel
Zdroj: Vosveteit.sk

Importujte si uložené heslá

Existuje množstvo rôznych správcov hesiel a možno používate program mimo platformy Google. Ak chcete prejsť na zabudovaného správcu hesiel v Chrome, môžete tak urobiť už jedným kliknutím. V starom správcovi exportujte uložené heslá ako .csv súbor, otvorte si správcu hesiel v Chrome a kliknite na importovať heslá.

Google predstavuje nové funkcie správcu hesiel
Zdroj: Vosveteit.sk

Nájdite recyklované heslá na iOS

Smartfóny s operačným systémom iOS majú funkciu kontroly hesiel, ktorá vám ukáže ktoré z vašich hesiel sa podarilo hackerom prelomiť, ktoré sú považované za slabé heslá a ktoré heslá používate na viac ako jednej platforme. K tomu vám pomôže vygenerovať silné a jedinečné heslo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close