Návody

Ako vypnúť ukladanie polohy pri fotografiách v aplikácii Fotky od Google? Chráňte si svoje súkromie!

Aplikácia Google Fotky vie určiť polohu odfotenie vašej fotky aj bez zapnutia zdieľania polohy. Vypnite si túto funkcionalitu.

Pri uchovávaní spomienok a zvečňovaní momentov sa už dávno nevyužíva iba fotoaparát. Ľudia si často chcú pamätať aj presné miesto, kde bola snímka odfotená. Na to nám slúžia služby určovania polohy. Nie každému to ale vyhovuje.

Získanie polohy napriek jej vypnutiu

Určovanie polohy vedia využiť viaceré aplikácie. No my si zdieľanie našej polohy vieme ľahko vypnúť v rýchlom menu. Teda aspoň pre väčšinu aplikácií. Google Fotky patrí bezpochyby medzi aplikácie, ktoré vedia služby určenia polohy využiť. Nie každému sa ale musí pozdávať zdieľanie polohy a preto ho v rýchlom menu vypne. Aplikácia Google Fotky vie ale aj napriek tomu zistiť, kde sa nachádzate a pridať k fotke aj približné miesto odfotenia.

Na približné určenie polohy využíva Google rôzne faktory, ako napríklad históriu vášho pohybu počas zapnutia zdieľania polohy, čas odfotenia fotky alebo prípadne internetové pripojenie. V prípade zapnutia tejto funkcionality je potom prakticky zbytočné vypínať zdieľanie polohy, pri vašej fotografii aj napriek tomu bude napísaná poloha, aj keď iba približná.

Ako vypnúť približné určenie polohy

Ak sa vám toto približné určenie polohy z akéhokoľvek dôvodu nepáči, tak si ho viete samozrejme vypnúť a my si dnes ukážeme, ako na to. V prvom kroku otvorte aplikáciu Fotky a kliknite na profilovú fotku v pravom hornom rohu, čo vám otvorí menu. V tomto menu vyberte možnosť Nastavenia aplikácie Fotky.

Zdroj: vosveteit.sk

V nastaveniach kliknite na možnosť Poloha.

fotky nastavenia polohy
Zdroj: vosveteit.sk

Následne otvorte sekciu Zdroje polohy. V tejto sekcii iba vypnite možnosť Odhadnúť chýbajúce polohy.

fotky vypnutie približnej polohy
Zdroj: vosveteit.sk

Aj napriek vypnutiu tejto funkcionality bude mať Google naďalej prístup k histórii polohy vášho zariadenia. História polohy vie byť ale užitočná napríklad pri strate zariadenia. Ak by ste vypli aj tú, prišli by ste o veľmi dôležitú funkcionalitu.

Je určite zaujímavé sledovať to, ako vie Google využiť každý kúsok informácie, ktorý sa k nemu dostane. A čo si o tejto technológii približného určovania polohy na fotografiách myslíte vy? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close