ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Do Google Správ príde mimoriadne žiadaná funkcia, po ktorej používatelia volajú už dlhú dobu

Do aplikácie Google Správy mieri dlho žiadaná funkcia.

Aplikácia Google Správy ponúka množstvo užitočných funkcií a už čoskoro dostane ďalšiu, ktorú určite ocenia mnohí z vás. Dovolí vám upraviť poslanú správu, ak ste ju neodoslali pred viac ako 30 minútami.  

Určite sa aj vám niekedy stalo, že ste niekomu odpísali narýchlo a keď ste si neskôr správu prečítali, zistili ste že niečo chýba alebo by ste ju radšej celú prepísali lepšie. Po novom vám to Google Správy dovolia. Ako informuje portál Phone Arena, nová funkcia sa objavila v beta verzii aplikácie, hoci sa ukrýva za vlajkami, ktoré treba povoliť, aby ste si mohli funkciu vyskúšať.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako bude editovanie správ vyzerať? Pôjde o veľmi intuitívnu funkciu. Stačí keď podržíte prst na správe a potom kliknete na ikonu ceruzky, ktorá sa objaví na lište. Potom si môžete správu upraviť tak, aby ste s ňou boli spokojný. Upozorňujeme však, že táto funkcia má niekoľko podmienok. V prvom rade musíte poslať RCS správu, nie SMS. Na komunikovanie v RCS štandarde musíte mať funkciu zapnutú nielen vy, ale aj váš kontakt. Či komunikujete pomocou SMS alebo RCS si môžete všimnúť pri tlačidle odoslania.  

Druhou podmienkou je, aby nebola správa staršia ako tridsať minút. To zas zabraňuje tomu, aby ste mohli upravovať hocijaké správy z minulosti. Užívateľ zároveň bude môcť vidieť históriu editovania, čo znamená, že správu budete môcť upraviť niekoľkokrát. Phone Arena zároveň vysvetľuje, že hoci si funkciu môžete zapnúť a objaví sa pri písaní, zatiaľ nie je plne funkčná. Naznačuje to, že Google na nej ešte pracuje.  

SMS Spravy_aplikacia Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Kedy môžeme očakávať editovanie správ v Google Správach?

Váš kontakt nemusí vidieť upravenú správu správne alebo sa upravená správa pošle ako druhá, samostatná správa. Predpokladá sa, že v beta verzii by ju Google mohol spustiť do konca tohto mesiaca. Potom už nepotrvá dlho a funkcia sa objaví aj užívateľom riadnej verzie. Ako je to zvykom, Google neposkytol časový odhad, no predpokladáme, že sa funkcia objaví niekedy v priebehu budúceho mesiaca.  

Editovanie správ je funkcia, po ktorej užívatelia Androidu volali už dlho a Google vypočul ich prosby. Popri možnosti upravovať správy Google postupne prinesie do Google Správ aj sedem ďalších noviniek, ktoré vám zlepšia zážitok z používania aplikácie. Jednou z väčších funkcií je niečo, čo iPhony mali už dlhšiu dobu, takzvané photomoji. Táto funkcia vám dovolí vystrihnúť nejaký objekt z fotografie a použiť ho ako vlastnú emoji nálepku. Na základe umelej inteligencie aplikácia vystrihne z fotky hlavnú časť, či už ide o vašu tvár, obľúbené zvieratko, postavičku alebo iné.  

Okrem funkcie photomoji si budete môcť aplikáciu prispôsobiť aj farebne a pribudnú aj ďalšie atraktívne efekty obrazovky.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close