Displej smartfónu Samsung Galaxy Z Flip pohorel takmer vo všetkých smeroch v teste od JerryRigEverything

Podľa testu odolnosti je displej smartfónu Samsung Galaxy Z Flip jeho najväčšou slabinou. Poškodiť ho je možné dokonca už aj nechtami.

Samsung Galaxy Z Flip odolnost displeja
Zdroj: Youtube (JerryRigEverything)

Ohybné smartfónu prinášajú so sebou viacero nástrah. Naposledy sme Vám ukázali video test portálu Cnet.com, v ktorom pohorela Motorola Razr. Už po 27-tisícoch otvorení a sklopení došlo k poškodeniu mechanizmu (27 tisíc otvorení a zatvorení je približne ekvivalent 1 roka používania smartfónu).

Najnovšie podobnému testu bol podrobený aj Samsung Galaxy Z Flip, ktorý bol predstavený len pred pár dňami. Tentokrát však nebolo testovanie zamerané hlavne na mechanizmus otvárania a sklápania, ale  na jeho všeobecnú odolnosť voči poškodeniu. Vo videu nižšie môžete vidieť odolnosť displeja voči displeja vrátane jeho poškrabania, ktorý podľa Mohsovej stupnici neodolal 2. úrovni. Len pre porovnanie, v prípade klasických displejov k poškodeniu dôjde niekde na 5. až 6. úrovni. V konečnom dôsledku displej smartfónu je možné poškodiť dokonca aj nechtom. Okrem toho uvidíte aj odolnosť ostatných častí smartfónu, kde viac menej obstál telefón ako každý iný klasický smartfón. Inými slovami, nebyť ľahko poškriabateľného displeja, tak by išlo o bežne odolný smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Počas testovania JerryRigEverything špekuloval, že displej zariadenia nie je v skutočnosti skleneným, ako deklaruje spoločnosť. Argumentoval tým, že pri jeho nahrievaní došlo zjavne k jeho sťahovaniu a rozťahovaniu. V prípade skla by sa tak nemalo diať. Samsung v reakcii na video pre portál TheVerge vysvetľuje:

„Galaxy Z Flip je vybavený displejom Infinity Flex Display s ultra tenkým sklom (UTG) spoločnosti Samsung, ktorý poskytuje elegantný, prémiový vzhľad a ponúka impozantný zážitok zo sledovania … Prvotriedna technológia UTG spoločnosti Samsung sa líši od ostatných vlajkových lodí Galaxy. Kým sa displej ohýba, malo by sa s ním zaobchádzať opatrne. Taktiež Galaxy Z Flip má na UTG ochrannú vrstvu podobnú Galaxy Fold.“

Z vyjadrenia spoločnosti je zrejme, že  displej smartfónu je pokrytý polymérovou vrstvou, ktorá pravdepodobne reagovala na teplo. Že ide o sklo, nasvedčuje tomu aj jeden z ďalších statusov, kedy došlo k poškodeniu displeja. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Mimochodom, Samsung obratom vymenil vyššie poškodený smartfón za nový. Aby sme Však Samsungu len nekrivdili, druhým dychom treba povedať, že z testovania zároveň vyplynulo, že mechanizmus otvárania a sklápanie ja doteraz jedným z najlepších, s akým sa JerryRigEverything doteraz stretol. Dokazuje to aj test „prašnosti“, kedy telefón bol doslova ponorený v prachu a špine, pričom po jeho očistení fungoval korektne.

Via Androidpolice.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre