Cena za Xiaomi Mi 10 je doposiaľ najvyššou, akú si Xiaomi doteraz pýtalo. Tu je dôvod prečo

Cenovka smartfónu Xiaomi Mi 10 je o niečo vyššou, ako sa predpokladalo. Lu Weibing vysvetľuje dôvody, prečo je tomu tak.

Xiaomi Mi 10 predstaveny
Zdroj: Xiaomi

Ešte pred predstavením smartfónu Xiaomi Mi 10, resp. Mi 10 Pro sa hovorilo, že nová vlajková loď aktuálne 4. najväčšie výrobcu na svete, bude stáť približne od 450€ do 650€. S týmito tvrdeniami prišiel jeden z produktových manažérov spoločnosti. Skutočná cena smartfónov je však o niečo vyššou. Začína od  približne 530€ a končí niekde na hranici 790€.

Mnoho fanúšikov spoločnosti preto reagovalo na finálnu cenu smartfónov rozpačito. Lu Weibing, jeden z popredných manažérov Xiaomi a generálny riaditeľ značky Redmi, prostredníctvom sociálnej siete Wiebo vysvetľoval dôvody vyššej ceny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 10 Pro cena (1)
via androidauthority.com

Ako môžete v statuse vyššie čítať, tak jedným z hlavných dôvodov prečo je cena jednoducho vyššou, je nový procesor Snapdragon 865 5G, ktorý je raz tak drahý ako procesor Snapdragon 855. Jedným z ďalších dôvodov vyššej ceny je zakrivenie displeja spolu s „priestrelom“ v ktorom sa schováva predná selfie kamera. Okrem toho displej podporuje 90Hz. Ďalšia výrazná zmena je v podobe kamery, kde skok je z 48-megapixelov hlavné snímača na 100-megapixelový a ďalšie vlastnosti ako duálna OIS, väčšia batérie, rýchlejšie nabíjanie či nový typ použitej RAM pamäte DDR5, ktorý navýšil cenu tohto komponentu o 20%.

Je teda cena adekvátnou? My musíme jednoznačne povedať, áno je. A to aj napriek tomu, že mnohí z nás čakali nižšiu cena. Nemusíme sa obzerať ďaleko, napríklad za Samsung Galaxy S20 v najnižšej rade si záujemcovia  priplatia približne 300€, pričom rozdiel v špecifikáciách nie je až tak diametrálne odlišný.

Čo si myslíte o cene smartfónu Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Via androidauthority.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre