BezpečnosťSpravodajstvo

Ďalší Slovák prišiel o peniaze! Polícia varuje pred týmto podvodom, ktorý prebieha na Facebooku

Polícia upozorňuje na nový podvod, ktorý prebieha prostredníctvom sociálnych sietí. Podvodníci predávajú tipy na „dohodnuté zápasy“.

Internet je miestom, ktoré nám ponúka neobmedzené možnosti zábavy, ale aj príležitosti. Bohužiaľ, je ale aj miestom, kde sa môžeme popáliť. Dôvodom sú rôzne podvody, kedy útočníci zneužívajú dôveru ľudí.

Len niekoľko dní dozadu sme vás upozorňovali na rozmáhajúci sa podvod, pri ktorom podvodníci zneužívali dôveru starších ľudí, či na podvodné hovory. Nehovor viac o tom, že na nás číhajú častokrát i rôzne podvodné aplikácie, ktoré kradnú citlivé údaje, či informácie z finančných aplikácií. No zdá sa, že podvodníci našli nový spôsob, ako sa dostať pod kožu nič netušiacim obetiam.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Polícia hlási ďalší podvod!

Polícia najnovšie prostredníctvom svojej oficiálnej Facebook stránky hlási ďalší podvod. Ide konkrétne o zaručené tipy na „dohodnuté zápasy“. V súvislosti s touto témou zdieľala príbeh jedného z tipérov, ktorý sa nechal nachytať a prišiel o peniaze.

podvody na facebooku_tipovanie_2
Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR (Facebook)

Celý tento podvod prebieha na sociálnych sieťach, kedy podvodník prevádzkuje stránku so zaručenými tipmi. Na to, ale aby ste mohli tieto tipy na zápasy odoberať, tak sa musíte stať členom skupiny. Členstvo je ale samozrejme spoplatnené.

„Natrafíte na profil, tváriaci sa mimoriadne exkluzívne. Akoby jeho správcovia mali tajné informácie, ktoré nikde inde nenájdete. Keď sa chcete pridať do ich „klubu,“ najprv musíte uhradiť vstupný poplatok. Vďaka nemu vám budú posielať údajne dohodnuté výsledky plánovaných športových podujatí.“

Polícia ďalej vysvetľuje, že recenzie na tieto stránky sú častokrát falošné a vymyslené. Pričom prízvukuje, že majitelia týchto stránok častokrát sľubujú stávky bez rizika. Podvodníci, aby zvýšili dôveryhodnosť, sľubujú i vrátenie peňazí, ak stávka nebude úspešnou. Bohužiaľ k týmto peniazom sa nikdy už nedostanete.

„Pošlete im peniaze. Zápas prekvapivo nevyjde. Žiadate vrátenie vkladu. Majiteľ účtu s vami prestane komunikovať. Chcete svoj vklad naspäť, ale márne. Stali ste sa obeťou podvodu.“

Policajti ďalej varujú, že vystopovať týchto podvodníkov je náročné. Dôvodom je, že podvodníci si vytvárajú anonymné účty, pri ktorých dopátrať sa ku konkrétnemu človeku, je na dlhé lakte. Tak isto častokrát pýtajú vstupné poplatky v sumách, ktoré sú nižšie ako 266€. Nie je to náhoda. Je to preto, aby sa takýto skutok nemohol posudzovať ako trestný čin.

Polícia preto prízvukuje, aby sme boli obozretní a neverili ľuďom, ktorí sľubujú „dohodnuté zápasy“, či niečo podobné.

„Ak chcete stávkovať, spoliehajte sa na vlastný rozum. Ak by na svete existovali ľudia, ktorí vám za pár eur pošlú výsledky „dohodnutých“ športových stretnutí, už dávno by žiadne stávkové kancelárie neexistovali.“, uzatvára polícia príspevok na sociálnej sieti.

Stretli ste sa týmto typom podvodu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close