NávodyZariadenia

Čo robiť, keď vám nefunguje Bluetooth v smartfóne ako by malo? Takto vyriešite takmer všetky problémy!

Nefunguje vám Bluetooth prepojenie so smartfónom? Pomocou týchto nastavení vo vašom telefóne môžete vyriešiť väčšinu problémov.

Aj keď dnešné smartfóny ponúkajú množstvo skvelých funkcií a disponujú kvalitnou výbavou s pokročilým softvérom, chybám sa častokrát nevyhneme. Aj ten najlepší telefón na trhu sa tak jednoducho môže potýkať s nejakým problémom, ktorý môže súvisieť napríklad s Bluetooth konektivitou. Zariadenia sa nám prostredníctvom tohto pripojenia nemusia pripájať, prípadne sa môžu neočakávane odpájať a podobne. Čo však v takomto prípade máme spraviť, aby sme tieto chyby napravili? Niektoré riešenia nám vedia zabrať len malú chvíľku, no ušetria nám množstvo trápenia.

Resetovanie Bluetooth môže byť najjednoduchším riešením

Vo chvíli kedy nám náš smartfón prestane fungovať správne, je úplne bežné, že začneme premýšľať nad tými najhoršími možnými scenármi. Napriek tomu sa môže problém jednoducho vyriešiť, pričom nám tieto najjednoduchšie riešenia častokrát ani neprídu na um. V prípade, kedy nám nefunguje správne Bluetooth, mali by sme ho skúsiť vypnúť a opätovne zapnúť. Problém môže vyriešiť aj aktivácia režimu v lietadle, ktorý automaticky deaktivuje všetky možnosti pripojenia. Ak však toto problém nevyrieši, vyskúšajte resetovať svoj smartfón a párované zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problém totiž nemusí byť len v našom telefóne ale aj v zariadení, ktoré si snažíme k telefónu pripojiť. Ak stále nevieme priblém s pripojením Bluetooth vyriešiť, môžeme skúsiť odpárovať a znovu napárovať náš dané zariadenie k smartfónu. Častokrát je totiž problém v pripojení, čo opätovné napárovanie zariadenia dokáže rýchlo a jednoducho odstrániť. Riešení ale môže byť oveľa viac.

Možno ste to nevedeli, ale reštartovať môžete aj samotné nastavenia pripojenia, pomocou ktorých viete vyriešiť väčšinu problémov. V tomto prípade budete musieť pripojiť všetky zariadenia k vášmu telefónu znova, no ide o jeden z najefektívnejších spôsobov, ako vyriešiť problémy.

Dobrý tipom, ako vyriešiť problémy je aj manuálne premazanie dočasnej pamäte Bluetooth. K týmto nastaveniam sa dostanete prostredníctvom správcu aplikácií.

Vyskúšajte či nie je problém s pripojením smartfónu

Ďalším riešením, ktoré môžeme vyskúšať, je pripojenie zariadenia k inému smartfónu. Akonáhle teda pripojenie prebehne bez problémov, pravdepodobne by sme mali hľadať príčinu v prvom skúšanom smartfóne. Ak však problémy pretrvávajú, problém je zrejme na strane pripájaného zariadenia. V oboch prípadoch môžeme vyskúšať resetovať zariadenie do továrenských nastavení, čím problémy môžeme skúsiť odstrániť. Do továrenských nastavení sa tak dá uviesť nielen smartfón ale aj naše hodinky či slúchadlá.

Ak ani uvedenie do továrenských nastavení nepomôže, vyskúšajte otestovať Bluetooth zariadenia. V Obchode Play môžeme nájsť viacero aplikácií, ktoré nám ponúkajú otestovanie pripojenia Bluetooth. Takýmto spôsobom zistíme či nie je vhodné navštíviť servis pre nefunkčnú súčasť nášho smartfónu. V prípade, že je ale problém na strane pripájaného zariadenia a nepomôže jeho uvedenie do továrenských nastavení, pravdepodobne sa servisnej oprave nevyhneme.

vyhladanie bluetooth zariadeni pomocou aplikacie tretej strany
Zdroj: Vosveteit.sk

Podarilo sa vám vyriešiť problémy s pripojením Bluetooth vášho smartfónu alebo zariadenia? A ktorý spôsob vám k vyriešeniu problémov pomohol? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close