Čo robiť, ak sa váš smartfón vypína sám od seba? Toto sú najčastejšie dôvody, prečo sa tak deje!

Automatické, no neplánované vypínanie smartfónu vie byť veľký problém. Pozrite sa preto na riešenia takejto situácie.

smartfon pozor
Zdroj: Pixabay.com (USA-Reiseblogger) / Vosveteit

Žiadny systém nie je dokonalý a môže zlyhať. Takým príkladom sú aj samovoľné vypínania mobilných zariadení. To určite nie je nič príjemné, o to viac, že sa to väčšinou stane v ten najviac nevhodný moment. Na informáciu upozornil web androidphoria.com.

Situáciu ale netreba nechať len tak a treba ju riešiť. A presne na to vám prinášame pár krokov, ktoré môžu tento problém vyriešiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizovanie systému

Aktualizácie sú niečo, čo mnohí podceňujú a zanedbávajú. Sú to ale rôzne optimalizácie a nápravy systému, ktoré pomáhajú k jeho lepšiemu chodu. Ak ste ale systém neaktualizovali od kúpy zariadenia, tak práve to môže byť problém. Preto prejdite do nastavení, kde v sekcii O telefóne nájdete aktualizáciu systému. Skontrolujte ich dostupnosť a následne nechajte smartfón aktualizovať.

MIUI 13_aktualizacia_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Automatické vypnutie

Niektoré smartfóny ponúkajú aj funkcionalitu automatického vypnutia a zapnutia smartfónu. Vypnutie a zapnutie smartfónu si tak viete naplánovať. Ak sa vám smartfón vypína vždy v pravidelný čas, tak si určite skontrolujte nastavenia (Automaticky zap./vyp.) v nastaveniach vášho smartfónu.

Vymazanie problémových aplikácií

Niektoré aplikácie (najmä tie stiahnuté z neoverených zdrojov) môžu spôsobovať problémy už od ich nainštalovania. Problémom je často schovaný v ich optimalizácii. V prípade zlej optimalizácie zariadenie nemá inú možnosť, než sa vypnúť. Preto aj sa vypínanie koná vždy pri spustení istej aplikácie, tak ju radšej vymažte.

Nevystavujte smartfón vysokým teplotám

Letné mesiace a priame slnečné svetlo nerobia smartfónu dobre, najmä nie jeho batérii. Celý systém sa totiž prehrieva a ako ochrannú reakciu volí vypnutie. Preto smartfón nevystavujte zbytočne vysokým teplotám, škodí to totiž nielen baterke, ale celému smartfónu. Ako sa o baterku starať o čosi lepšie sa dozviete v tomto článku.

bateria smartfonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen)

Málo úložného priestoru

To, že máte k dispozícii úložný priestor neznamená, že ho treba zaplniť po samý okraj. Systém totiž pre normálne fungovanie potrebuje aj nejaký ten priestor navyše. Ak je teda vaše úložisko doslova preplnené, tak je čas na upratovanie. Fotky a videá si zálohujte na virtuálne úložisko, prípadne vymažte aplikácie, ktoré už nepoužívate. V ideálnom prípade by ste mali najmenej 15% až 20% voľných z celkovej kapacity úložného priestoru. Vyhnete sa tak mnohým problémom so spomalením, či vypínaním zariadneia.

Továrenské nastavenia

Ako posledné riešenie, ktoré môžete vykonať doma ponúkame továrenské nastavenia. Po výbere tejto možnosti sa telefón zresetuje do svojich základných nastavení a bude vyzerať rovnako, ako keď ste ho prvýkrát vybalili z krabice. Treba ale dodať, že týmto úkonom stratíte všetko, čo je v smartfóne uložené. Preto predtým určite vykonajte zálohu zariadenia.

Tovarenske restartovanie smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Obnovenie do továrenských nastavení vie byť v každom smartfóne pomenované inak (Obnovenie továrenských nastavení, Obnovenie do výrobných nastavení, …).

Návšteva servisu

Ak žiadny z krokov vyššie nepomohol, tak už ostáva iba návšteva servisu, kde zariadeniu urobia diagnostiku a určia dôvod jeho chyby. Aj je totiž chyba na matičnej doske, prípadne na inom komponente, tak si smartfón vyžaduje fyzickú opravu.

Veríme, že sme vám týmito krokmi pomohli k vyriešeniu problému s automatickým vypínaním vášho smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre