Čo predstavil Google na CES 2024? Tieto novinky prídu do Androidu už budúci mesiac

Google tento rok zlepší zdieľanie súborov, konektivitu zariadení a premietanie obsahu medzi nimi.

Android smartfon_titulka
Zdroj: rafapress / shutterstock.com

Spoločnosť Google na CES 2024 odhalila niekoľko noviniek, na ktoré sa môžu majitelia Android zariadení tento rok tešiť. Nové funkcie sa budú niesť v znamení lepšieho prepojenia medzi rôznymi Android zariadeniami.  

Zmeny sa doktnú nielen samotných smartfónov, ale aj laptopov, bluetooth zariadení, smart TV a ďalších. Priblížme si, ako Google plánuje vylepšiť operačný systém Android.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové spôsoby ako zdieľať súbory 

V roku 2020 spoločnosť Google predstavila funkciu Nearby Share, ktorá vám dovolila posielať súbory jednoduchšie medzi zariadeniami, ktoré sa nachádzajú vo vašej blízkosti. Majitelia Samsungov majú namiesto funkcie Nearby Share funkciu Quick Share, ktorá funguje viac-menej rovnako.  

Spoločnosť Google sa ale najnovšie spojila so Samsungom a pod funkciou Quick Share prináša nové možnosti, ktoré si požičiavajú to najlepšie z oboch, doteraz samostatných, funkcii. Zdieľanie súborov bude ešte jednoduchšie nielen medzi smartfónmi, ale aj medzi smartfónmi a počítačmi.  

Aké novinky prídu tento rok do Androidu?
Zdroj: Google

Jedným stlačením tlačidla užívatelia získajú prístup k zoznamu dostupných zariadení, ktorým môžu ďalším kliknutím poslať vybraný súbor. Zároveň však majú k dispozícii sadu nastavení súkromia. Vďaka nim si môžu vybrať, aké zariadenia ich budú môcť objaviť. Táto funkcia sa začne postupne uvoľňovať na podporované smartfóny na budúci mesiac.  

Rýchlejšie párovanie slúchadiel s televízorom 

V prípade Bluetooth slúchadiel chceme, aby sa nám so zariadeniami spárovali čo najrýchlejšie. Funkcia Fast Pair momentálne existuje v Android smartfónoch a Chromebookoch a pomáha vám rýchlejšie nájsť párovateľné zariadenia.  

Na budúci mesiac sa však táto funkcia rozšíri aj do Chromecastov. Do ďalších Google TV zariadení sa dostane budúci rok. Funkcia Fast Pair vám dovolí pripojiť kompatibilné slúchadlá k televízoru jedným kliknutím. Zároveň môžete kedykoľvek televíziu prepnúť na pôvodné reproduktory.  

Aké novinky prídu tento rok do Androidu?
Zdroj: Google

Premietanie obrazu do širšej ponuky zariadení 

Dnes nám už nerobí problém prepojiť si napríklad notebook s televízorom a pozrieť si film na väčšej obrazovke. Nie všetky aplikácie však umožňujú svoj obsah premietať na iné obrazovky. Už od včera však spoločnosť Google pridala možnosť premietnuť TikTok videá na televíziu Chromecast, no to je len začiatok. Čoskoro budete môcť takto premietať aj živé vysielanie a postupne prídu aj ďalšie aplikácie.  

Spoločnosť Google zároveň pracuje na funkcii, ktorá vám dovolí presunúť svoj playlist v Spotify alebo YouTube Music medzi zariadeniami. Napríklad keď prídete domov z práce, môžete si váš aktívny playlist nechať preniesť do zariadenia, ktoré je pripojené na lepšie reproduktory. Bez prerušenia tak môžete pokračovať v počúvaní vašich obľúbených skladieb alebo podcastu.  

Aké novinky prídu tento rok do Androidu?
Zdroj: Google

Z pripravovaných noviniek môžeme vidieť, že tento rok Google výrazne posilní možnosti komunikácie medzi zariadeniami v domácnosti. Zjednoduší sa pripájanie bezdrôtových zariadení, premietanie obsahu a posielanie súborov.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre