ANDROIDAPLIKÁCIE A HRY

3 bezplatné Android aplikácie na poznámky, ktoré sa určite oplatí vyskúšať: S nimi už na nič nezabudnete

Poznámkových aplikácií nájdete v Obchode Play veľa, no ukážeme vám niekoľko, ktoré vás prekvapia funkciami.

Smartfóny nám pomáhajú v každodennom živote a jednou z najužitočnejších funkcií je nepochybne poznámkový blok.  

Táto aplikácia nám umožňuje rýchlo si zapísať do mobilu čo potrebujeme, napríklad nákupný zoznam. Keď prídeme do obchodu, stačí nám len otvoriť si poznámkový blok a prečítať si, čo nám treba kúpiť. Každý smartfón má v sebe nejakú aplikáciu na poznámky, no tá nemusí byť vždy najlepšia alebo najprehľadnejšia. Našťastie v Obchode Play nájdeme veľa alternatív, ktoré nám prinesú nové funkcionality. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácií na poznámky nájdete v obchode s aplikáciami množstvo, no nižšie vám predstavíme tri, na ktoré sa oplatí pozrieť bližšie. Aké to sú?  

3 aplikácie pre Android, ktoré ponúkajú funkciu poznámok

Jot

Jot je aplikácia, ktorá vám dovolí vytvoriť si poznámku kdekoľvek v smartfóne, bez ohľadu na to, akú aplikáciu máte práve zapnutú. Dostanete sa ku nej prostredníctvom intuitívneho widgetu a po otvorení môžete poznámkový blok rovnako jednoducho presúvať po celej obrazovke. V rámci aplikácie si môžete jednoducho vytvárať a mazať nové poznámky, pripnúť si ich na panel notifikácií alebo vytvoriť odklikávateľný zoznam.  

Jot zároveň pretvára telefónne čísla a e-mailové adresy na odkazy, vďaka ktorým môžete zavolať alebo napísať správu človeku rýchlejšie. Základná verzia aplikácie je dostupná bezplatne v Obchode Play, pričom si môžete zaplatiť za prémiovú verziu.  

3 aplikácie na poznámky, ktoré sa rozhodne oplatí vyskúšať
Zdroj: Google Play (rdq – smart productivity tools)

MultiNotes 

Táto aplikácia je jednoduchou aplikáciou na tvorenie poznámok a pripomienok. Nové poznámky si môžete na domovskú obrazovku ukladať ako “nálepky”. Zároveň si môžete zmeniť farbu poznámky tak, aby ste odlíšili rôzne typy úloh. Žltou môžete mať označený napríklad nákupný zoznam a modrou všetko, čo treba spraviť doma do Vianoc.  

MultiNotes má zároveň tri kategórie poznámok, hlavnú kategóriu, prácu a rodinu. Aj tieto kategórie vám dovoľujú udržať si vo vašich poznámkach väčší prehľad. Výhodou aplikácie MultiNotes je to, že sa synchronizuje s vašim účtom Google.  

3 aplikácie na poznámky, ktoré sa rozhodne oplatí vyskúšať
Zdroj: Vosveteit.sk
MultiNotes Notiz-Erinnerungen
MultiNotes Notiz-Erinnerungen
Developer: m.kadykov
Price: Free

Write Now 

Aplikácia Write Now je ideálna pre užívateľov, ktorí uprednostňujú minimalistický dizajn s čo najmenším počtom rušivých elementov.  

Nové poznámky môžete vytvárať rýchlo cez widget na pracovnej ploche a ak dáte aplikácií povolenie zobrazovať sa nad spustenými aplikáciami, vaše poznámky budete mať k dispozícii neustále. Pri zobrazovaní sa nad aplikáciami si môžete nastaviť akciu, prostredníctvom ktorej si rýchlo otvoríte poznámkový blok. Zároveň si viete nastaviť ako sa bude poznámkový blok spúšťať, aby ste ho neotvárali počas práce neustále.  

Aplikácia ponúka možnosť prispôsobiť si veľkosť textu, dovoľuje vám vytvoriť rôzne typy poznámok vrátane odklikávateľného zoznamu a ponúka aj zaujímavé bezpečnostné funkcie.  

Niektoré poznámky si môžete chrániť heslom, aby sa ku nim nemohli dostať žiadne zvedavé oči. Write Now vyzerá na prvý pohľad minimalisticky, no okrem príjemného dizajnu ponúka veľa dôležitých funkcií.  

Write Now - Notepad
Write Now - Notepad
Developer: AeroDroid
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close