ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Čo ponúkne MIUI 15: Okrem noviniek z Androidu 14 Xiaomi pripravuje aj ďalšie vylepšenia

Nová verzia Android nadstavby prinesie užívateľom väčšie možnosti prispôsobenia a veľa ďalšieho.

Spoločnosť Xiaomi je jednou z popredných výrobcov smartfónov a momentálne pracuje na novej verzii vlastnej Android nadstavby, MIUI 15. Podľa doterajších informácií má priniesť ešte výraznejšie zmeny ako MIUI14, nadstavba ktorá ponúkla mnoho nových funkcií a dizajnových prvkov

Lenže na čo sa môžeme s novou verziou MIUI tešiť? O zmenách a funkciách sa už šíria informácie a nižšie si predstavíme najvýraznejšie novinky novej verzie operačného systému. 

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Always on Display a prispôsobenie uzamknutej obrazovky 

Always on Display je funkcia, ktorú majú už niektoré smartfóny, informuje Xiaomiui. V podstate ide o rôzne prvky, napríklad čas, ktoré sú na displeji smartfónu zobrazené stále, bez ohľadu na to či je obrazovka zapnutá alebo nie. Môžete si tak sami nastaviť ktoré prvky majú byť viditeľné stále, čo oceníte hlavne v prípade, ak chcete smartfón len zbežne skontrolovať. 

Čo sa týka uzamknutej obrazovky, tam sa Xiaomi dlhú dobu držalo toho, že čo funguje, to predsa meniť netreba. Uzamknutá obrazovka ostávala teda naprieč niekoľkými verziami viac-menej rovnaká, no v MIUI 15 sa to zmení. Užívatelia môžu dostať možnosť prispôsobiť si vzhľad hodín, notifikácií, informácií o počasí a dokonca aj pozadia. V tomto smere dostanú voľnejšiu ruku v prispôsobení si svojho smartfónu tak, ako uznajú za vhodné.  

Nové rozhranie fotoaparátu 

Fotoaparát môžeme považovať za jednu z najdôležitejších vecí smartfónu. Či už patríte k ľuďom čo si fotia úplne všetko, alebo sporadicky spravíte dva-tri zábery, určite oceníte kvalitný fotoaparát a rozhranie. Hoci nadstavba nedokáže veľa urobiť s hardvérovou konfiguráciou samotného smartfónu, MIUI 15 by mala priniesť nový dizajn rozhrania aplikácie fotoaparát.  

Zmeny prinesú priateľskejšie rozhranie a ergonomickejšie používanie. Vieme, že odfotiť niečo jednou rukou teraz bude jednoduchšie ako v dnešných verziách MIUI. Užívatelia zároveň dostanú rýchlejší prístup k rôznym režimom a jednoduchšie si budú môcť aj nastaviť rôzne parametre. Nová aplikácia sa spočiatku dostane len na limitovaný počet zariadení, no časom ju bude môcť získať viac ako 50 Xiaomi smartfónov.  

Xiaomi logo boliviainteligente-OsHMzlUzRds-unsplash
unsplash.com (BoliviaInteligente)

Odstránenie 32-bit podpory 

Ďalšou výraznou zmenou pre MIUI 15 je odstránenie podpory pre 32-bitové aplikácie. V tomto smere Xiaomi verí, že 32-bitové aplikácie môžu spôsobovať problémy s výkonom a ovplyvňovať stabilitu systému. Po novom teda spustíte na zariadení len 64-bit aplikácie.  

Na jednu stranu môže ísť o vítanú zmenu, no tá určite ovplyvní distribúciu MIUI 15 na staršie zariadenia. Tie nemusia byť kompatibilné s 64-bit aplikáciami. Pre novšie zariadenia to ale prinesie o niečo lepší výkon.  

Výhody Android 14 

Nadstavba MIUI 15 stavia na najnovšej verzii Android 14 a okrem svojich vlastných výhod ponúkne aj všetky novinky tohto systému. Znamená to vyšší výkon, bezpečnosť a hromadu nových funkcií. O Android 14 a novinkách ktoré predstaví sme písali aj my, napríklad v tomto článku.  

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close