Návody

Chcete ušetriť svoje mobilné dáta? Nasledujte tieto triky, ako ich minúť čo najmenej!

Pri obmedzenom balíku mobilných dát sa ich snažíme šetriť čo najviac. Pozrite sa, ako ich môžete efektívne ušetriť o niečo viac.

Využívať vo svojom smartfóne mobilné dáta dnes nie je ničím nezvyčajným. Predplatiť si balík s menším objemom dát nás nemusí stáť veľa peňazí, no ani kvázi nekonečné balíky dát dnes nemusia stáť veľa. Väčšina ľudí však stále uprednostňuje nejakým spôsobom obmedzené balíky, v ktorých dáta čerpáme v nejakom objeme. Práve z tohto dôvodu sa ich snažíme ušetriť čo najviac, a preto vám teraz prinášame niekoľko tipov ako na to. Jednoduchými krokmi a návykmi totiž vieme svoju spotrebu dát limitovať a svoj balík tak neprečerpať. Tipy pre nás priniesol portál techadvisor.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Spoľahnite sa viac na siete Wi-Fi

Aj keď to môže znieť príliš jednoducho, svoje mobilné dáta využívame na aktivity, pri ktorých by sme mohli radšej využiť sieť Wi-Fi. Len si spomeňte, koľkokrát ste po príchode domov zabudli zapnúť sieť Wi-Fi a pristihli ste sa až po niekoľkých hodinách surfovania na dátach. Počas toho ste stihli stiahnuť nejakú tú aplikáciu, pozrieť si film alebo si zahrať hru. Keď však sťahujete nejaký obsah, mali by ste sa spoľahnúť skôr na sieť Wi-Fi, keďže niektoré súbory vedia náš balík dát poriadne obrať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ako vytvorit Wi-Fi hotspot
Zdroj: YouTube (ASBYT), koláž: Vosveteit.sk

Wi-Fi siete by ste mali automaticky využívať napríklad aj v práci, pri návšteve svojej obľúbenej knižnice alebo kaviarne. Aj keď by sme sa na verejné siete Wi-Fi nemali spoliehať, nič sa nestane, keď budeme využívať len pár vybraných, ktoré si obľúbime. Mobilné dáta tak ušetríme aj pri prechádzke mestom a nebudeme tak musieť dokupovať gigabajty navyše. Okrem toho by sme si však mali aj spraviť prieskum, ktorý operátor ponúka dáta najvýhodnejšie. Niektorí operátori môžu ponúkať lepšie balíky dát, iné zasa dni v mesiaci, kedy môžeme dáta využívať neobmedzene. Zvážte teda aj výber svojho operátora.

Niektoré aplikácie využívajú mobilné dáta o niečo viac

Pri niektorých aplikáciách nemusíme využívať mobilné dáta vôbec. Ide napríklad o hry, ktoré nám po zapnutí dát spustia len reklamy, no reálne pre ne prístup k internetu nemá žiadne benefity. Takýmto aplikáciám by sme mali zakázať prístup k internetu a uľahčiť si tak sledovanie, koľko ktorá aplikácia mobilných dát využije. K týmto nastaveniam sa dostanete prostredníctvom správcu aplikácií, kde viete každej aplikácií obmedziť posielanie dát na pozadí.

obmedzenie spotreby dat na pozadi
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem toho by sme si mali nastaviť aj limit, pri ktorom nás náš smartfón upozorní na minutie určitého objemu z balíku. Môže to byť napríklad pri limite 80% nášho balíku, pričom nás smartfón upozorní, že by sme s používaním dát mali spomaliť.

Možností, ako obmedziť používanie mobilných dát môže byť mnoho. Najlepším riešením však pre nás bude stále spoliehať sa na siete Wi-Fi, vďaka ktorým budeme mať prístup k internetu bez obmedzenia. Viacerí operátori však dnes ponúkajú aj možnosť mobilné dáta využívať aj po vyčerpaní balíka. Dáta sa nám v takom prípade len spomalia, nezastavia sa nám úplne. Aj nad takýmto plánom by sme možno mali popremýšľať.

Využívate vo svojom smartfóne mobilné dáta? A aký dátový balík máte k dispozícii? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close