ANDROIDNávodyXiaomi

Ako môžete v Android smartfóne nastaviť limit pre spotrebu mobilných dát?

Pomocou nastavení vášho Android smartfónu môžete nastaviť limit spotreby dát, aby ste ho neprekročili. Pozrite sa krok po kroku, ako na to.

Keď príde na tému mobilné dáta, tak my na Slovensku oproti zahraničiu poriadne zaostávame. Dátové balíčky sú omnoho menšie, no spotreba dát iba rastie. Preto si musíme neustále dávať pozor na to, koľko dát spotrebujeme. To ale nemusí byť vždy také jednoduché.

Aplikácie sú čoraz objemnejšie a nielen ich aktualizácie, ale aj ich používanie je omnoho viac náročnejšie na dáta. Preto ak máte problém so sledovaním spotreby dát na vašom zariadení, určite by ste mali zvážiť zapnutie dátového stropu. My vám dnes ukážeme, ako na to.

Zapnutie dátového stropu

Nastavenie istého stropu neznamená iba zobrazenie čísla, ktoré nemôžete prekročiť. Funkcionalita dnešných zariadení je na omnoho vyššej úrovni. Aj také obyčajné zapnutie dátového stropu prebieha intuitívne a vy tak môžete mať celý mesiac perfektný prehľad o tom, koľko dát ste spotrebovali a koľko ich ešte máte dostupných.

Samozrejme existujú nielen upozornenia, ale aj isté opatrenia. V prípade dosiahnutia limitu vám systém môže automaticky vypnúť pripojenie, aby ste nemuseli zbytočne platiť za dodatočné dáta.

Mesačný dátový limit – Android zariadenia

Postup na Android zariadeniach sa môže mierne líšiť v závislosti od toho, od akého výrobcu máte zariadenie. Všeobecný postup, ako si nastaviť limit, je prostredníctvom Nastavení telefónu. Otvorte Nastavenia a prejdite do sekcie Sieť a internet, kde si otvorte SIM kartu, pre ktorú chcete nastaviť dátový limit. Potom otvorte možnosť Dátové upozornenie a limit. Následne nastavte dátový limit, kedy chcete byť upozornený na spotrebu dát.

ako nastavit datovy limit_2
Zdroj: YouTube (TechBone)

Ako však vyššie píšeme, tak nastavenie dátového limitu môžu byť mierne odlišné, ak nemáte čistý Android, ale máte zariadenie s nadstavbou. Nižšie si ukážeme, ako môžete dátový limit nastaviť na telefóne Xiaomi s nadstavbou MIUI.

Mesačný dátový limit – Xiaomi

Zapnutie dátového limitu si ukážeme najprv na Xiaomi. V prvom kroku je potrebné otvoriť aplikáciu Zabezpečenie a otvoriť nastavenia kliknutím na ozubené koliesko v pravom hornom rohu.

xiaomi zabezpečenie aplikácia
Zdroj: vosveteit.sk

Následne otvorte sekciu Spotreba dát.

xiaomi nastavenia zabezpečenia
Zdroj: vosveteit.sk

Tu sa zobrazí zoznam vašich SIM kariet. Limit si viete nastaviť pre každú kartu zvlášť. Preto pri príslušnej karte kliknite na Dátový program.

xiaomi nastavenie spotreby dát
Zdroj: vosveteit.sk

Potom je už iba potrebné kliknúť na Mesačný dátový limit, nastaviť mernú jednotku (GB/MB) a vypísať veľkosť dátového balíku. V sekcii Dátový plán si viete nastaviť rôzne druhy upozornení alebo opatrení v prípade prekročenia istej hranice dátového balíka alebo taktiež deň, ku ktorému sa vám obnovuje daný dátový balíček.

xiaomi mesačný dátový limit
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tento návod pomohol a budete mať svoje mobilné dáta viac pod kontrolou.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close