ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Android 12 dostane viac Xiaomi smartfónov, ako sa pôvodne očakávalo. Xiaomi aktualizovalo zoznam podporovaných telefónov

Android 12 príde do veľkého množstva Xiaomi smartfónov, pre ktoré sa systém pripravuje. Takto vyzerá aktuálny zoznam podporovaných smartfónov.

Tak ako každý operačný systém i Android 12 má nejaké minimálne systémové požiadavky, ktoré musí smartfón spĺňať. Každý rok ostane množstvo smartfónov „zaseknutých“ na staršej verzii systému, nakoľko nevyhovujú požiadavkám nového systému. Ak by sa však predsa len rozhodli výrobcovia smartfónov priniesť najnovší systém i do úplne starých zariadení, mohli by naraziť na nedostatok výkonu, ktorý by obmedzoval funkcie smartfónu. Napriek tomu nás však Xiaomi prekvapuje aktualizáciou i pre staršie modely smartfónov, ktoré mali pôvodne získať len jednu veľkú aktualizáciu Androidu, a tou mal byť práve Android 11. Xiaomi však rado prekvapuje a ako nás informuje komunita Xiaomiui, aktualizácie na Android 12 sa dočkajú i staršie a slabšie smartfóny. Ako teda teraz vyzerá aktuálny zoznam smartfónov, ktoré získajú najnovší Android? Pozrite sa na to spolu s nami!

Na zoznam prichádzajú i lacnejšie modely z roku 2020

Asi len málokto by čakal, že modely s cenou do 200€ nakoniec získajú dve veľké softvérové aktualizácie Androidu. Xiaomi sa však snaží priniesť čo najviac pre svojich fanúšikov a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Spoločnosť tak prinesie veľkú aktualizáciu na Android 12 i pre modely, akými je Redmi 9 Prime, Redmi 9, Redmi 10X, Redmi Note 9 (Global), Poco M2 a Poco M2 Reloaded. Všetky tieto modely prišli na trh ešte s Androidom 10 a ako už všetci dobre vieme, Xiaomi pre takéto lacné modely prináša len jednu veľkú softvérovú aktualizáciu.

Xiaomi však podľa všetkého kompletne upravuje svoj zoznam smartfónov, ktoré Android 12 nakoniec získajú. Niektoré sa už na príchod Androidu 12 chystajú teraz a aktualizácia len čaká na to, kedy ju spoločnosť vypustí. Iné sú zasa v testovaní systému a najnovší Android sa pre ne ešte len pripravuje. Kompletný zoznam podporovaných smartfónov pre najnovší Android si ešte len rozoberieme.

Takto vyzerá aktuálny zoznam podporovaných modelov pre Android 12

Známa komunita Xiaomiui pre nás pripravila prehľadný zoznam smartfónov, ktoré v konečnom dôsledku získajú najnovší Android 12. Zoznam je vyobrazený veľmi prehľadne, no nachádzajú sa na ňom rôzne značky, ktoré si najskôr vysvetlíme. Modely označené červenou bodkou už Android 12 získali alebo je pre ne už stabilná verzia systému pripravená. Modely označené modrou bodkou zasa získajú svoju aktualizáciu už vo veľmi blízkej dobe.

Na zozname však nájdeme i modely zapísané sivou farbou, medzi ktoré zaradíme napríklad Mi Note 10 / Pro, Redmi 9T či Poco M3. Tieto smartfóny zatiaľ nemajú verziu nového operačného systému vo vývoji, no aktualizácia je predsa len na pláne. Nakoniec by sme len dodali, že zoznam nevytvorilo priamo Xiaomi, no komunita Xiaomiui úzko spolupracuje so spoločnosťou a získava interné informácie. Na zoznam sa môžete pozrieť nižšie a overiť si, či Android 12 získate do svojho zariadenia aj vy.

Našli ste na zozname svoje zariadenie? A na akú novinku v Androide 12 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close