ANDROIDSpravodajstvo

Android 13 prinesie funkciu, ktorá zrýchli otváranie aplikácií

Uniknuté snímky zdrojového kódu Androidu 13 odhaľujú, že smartfón bude pri otváraní aplikácií alokovať viac zdrojov.

Jednou z metrík, ako výkonný je váš smartfón, je i rýchlosť načítania aplikácií potom, ako kliknete na ikonu aplikácie. Zdá sa, že pripravovaný Android 13 by mohol priniesť zmenu paradigmy a zrýchliť rýchlosť otvárania aplikácií, naznačuje to status známeho vývojára Mishaala Rahmana, na ktorý poukazuje portál androidheadlines.com.

Dnes v prípade rýchlosti načítania aplikácií a hier dominuje konkurenčný iOS. Dôvodov, prečo je tomu tak, je viacero. Zdá sa však, že Google chce zamiešať kartami a zdvihnúť latku o niečo vyššie.

Android 13 bude schopný alokovať viac zdrojov zariadenia v procese otvárania aplikácií

Rahman konkrétne upozorňuje na útržok zdrojového kódu pripravovaného Androidu, ktorý odhaľuje, že pri načítavaní aplikácií dôjde k alokovaniu väčšieho množstva zdrojov. Nové rozhranie GameState API podľa tweetu umožní aplikácii efektívnejšie komunikovať s procesorom. Vďaka tomu, pri otváraní aplikácií softvér bude schopný prideliť tomuto procesu viac energie. To by malo mať za následok, že dôjde k rýchlejšiemu otvoreniu aplikácií. Rahman vysvetľuje, že potom ako používateľ klikne na aplikáciu, tak softvér povie čipu, aby „naštartoval“ plné obrátky.

Ako píše portál ďalej, tak bohužiaľ nepoznáme ďalšie podrobnosti o pripravovanej funkcii a rovnako ani nevieme, či funkcia bude dostupná pre všetky zariadenia alebo len pre časť telefónov. Do úvahy rovnako prichádza, že funkcia bude exkluzívne dostupnou len pre smartfóny Pixel.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close