Cenovo dostupné elektrické bicykle od výrobcu Samebike aktuálne kúpiš v zľave, akej sa ťažko odoláva

Pokukávaš po alternatíve ku mestskej elektrickej kolobežke? Čo tak siahnuť po skladacom elektrobajku, ktorý je ešte variabilnejší?

samebike bicykel
Zdroj: TomTop

Trend elektrických skladacích bicyklov neustále rastie a stáva sa z neho naozaj silný konkurent pre elektrické kolobežky. V oboch prípadoch sa jedná o veľmi dobrý spôsob individuálnej dopravy v rámci mestského a prímestského dochádzania. Výber toho správneho kúsku pre individuálne potreby daného používateľa však nie je jednoduchý. Preto by sme vám dnes radi predstavili hneď niekoľko modelov od dostupného výrobcu elektrických bicyklov Samebike.

Horské elektrické skladačky sú stále populárnejšie

Začali by sme horskými skladacími elektrobicyklami, ktoré sú však určené aj na mestskú dopravu. Ich variabilita je však práve vďaka dizajnu horského bicykla oveľa väčšia, ako je tomu v prípade bežných mestských skladačiek. S horskými modelmi bezproblémovo pokoríš dlhé jazdy po hrádzi, lesných cestách, či aj väčšie cyklotúry a to pri zachovaní maximálneho pohodlia. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samebike LO26-WHFT

samebike lo26_whft
Zdroj: TomTop

Prvým modelom z aktuálnej akciovej ponuky na e-shope TomTop.com je Samebike LO26-WHFT s 26-palcovými pneumatikami a celodopruženým dizajnom rámu. O pohon bicykla sa stará až 500W elektromotor a 21-rýchlostné ústrojenstvo od spoločnosti Shimano. Veľká ponuka prevodov a silný výkon elektromotora vás tak určite nenechá v štichu ani v naozaj náročnom teréne. 

samebike lo26_whft
Zdroj: TomTop

Aj keď by vám došli sily a v 10 Ah batérii by stále zostávala nejaká šťava, stále môžete počítať aj s čisto elektrickým pohonom. Ten v prípade plnej batérie ponúka dojazd od 25 do 35 km (max 35 km/h). V zmiešanom režime sa však môžete bezproblémovo dostať až na 80 km

Samebike LO26-WHFT už za 806.99 eur nájdeš na TomTop.com

V prípade tohto modelu by sme nemali zabudnúť ani na prítomnosť viacerých bezpečnostných prvkov ako veľké kotúčové brzdy vpredu i vzadu, či zabudované LED svietidlo. Priamo na riadidlách je taktiež umiestnený aj veľký LED displej zobrazujúci všetky podstatné informácie o jazde. Tento kúsok momentálne nájdeš v ponuke e-shopu TomTop.com už za 769,99 eur s bezplatným doručením z nemeckého skladu bez ďalších poplatkov

Samebike LO26

samebike lo26 2
Zdroj: TomTop

Ďalšou horskou skladačkou, ktorá určite stojí za zmienku je Samebike LO26. Ten je podobne ako jeho vyššie spomínaný súrodenec vybavený 26-palcovými pneumatikami (v tomto prípade s minimalistickým a najmä ľahším výpletom) ako aj identickým rámom s odpružením vpredu i vzadu. Čo sa týka výbavy z pohľadu bezpečnosti a dodatkovej výbavy, oba bicykle zdieľajú tie isté technológie. Jediný rozdiel nastal na fronte elektromotora. 

samebike lo26
Zdroj: TomTop

Ten má v tomto modeli výkon „iba“ 350W, no je spriahnutý s identickým pohonným ústrojenstvom od spoločnosti Shimano. Výrobca taktiež stiahol „limiter“ elektromotora na 30 km/h, výsledkom čoho je zachovanie podobných vlastností čo sa dojazdu týka. Ten je v prípade čisto elektrického pohonu ešte vyšší na úrovni od 35 do 40 km. O čosi menší dojazd do 60 km je však v prípade jazdy v režime dopomoci

Samebike LO26 už za 799.99 eur nájdeš na TomTop.com

Bicykel je tak vo výsledku o čosi lepšou alternatívou do mesta, keďže jeho dojazd pri dlhších výletoch môže byť limitujúci. Jeho veľkou prednosťou je však nižšia váha až o 5 kg, no pre niekoho aj o čosi kultivovanejší prejav elektromotoru. S identickou cenovkou 779.99 eur s bezplatným doručením je však aj tento model určite na zváženie. 

Samebike 20LVXD30

samebike 20lvxd30 2
Zdroj: TomTop

Posledným bicyklom na dnešnom zozname od výrobcu Samebike je model Samebike 20LVXD30. V tomto prípade sa jedná o viac menej čisto mestskú skladačku s 20-palcovými kolesami, ktorý však využíva technológie od svojich „horských“ súrodencov. 

samebike 20lvxd30 1

Podobne vyzerajúce skladacie telo je však v tomto prípade vybavené iba predným odpružením, no vo svojich útrobách schováva ešte väčšiu batériu s kapacitou až 10,4 Ah. Aj v tomto prípade je bicykel vybavený 350W elektromotorom, no k dispozícii je „iba“ 7 stupňová kazeta s prehadzovačom Shimano. Pohonná sústava tak ako celok ponúka maximálnu rýchlosť až 35 km/h s dojazdom až 40 km v čisto elektrickom režime, respektíve až 60 km v režime dopomoci

Samebike 20LVXD30 už za 738.65 eur nájdeš na TomTop.com

Aj tento model je vybavený kvalitnými kotúčovými brzdami, LED svietidlom či LCD displejom na riadidlách. Bonusom je v tomto prípade držiak na telefón priamo na riadidlách, či držiak nad zadným kolesom pri nosení batožiny. Táto mestská skladačka je aj vďaka viacerým kompromisom o čosi lacnejšia a aktuálne ju môžeš mať už za 669,99 eur, taktiež s bezplatným doručením z nemeckého skladu

Samebike MY-SM26

samebike my-sm26
Zdroj: TomTop

Na záver prikladáme ešte „neskladačkový“ bonus v podobe bicykla Samebike MY-SM26. Ten je narozdiel od vyššie spomínaných modelov postavený na bežnom ráme horského bicykla, no s viacerými modifikáciami elektrobajku. Vybavený je podobnými technológiami ako jeho súrodenci, no vďaka pevnému rámu s odpruženou vidlou sa môže pre niektorých zákazníkov jednať o lepší bicykel určený viac do kopcov, ako do mesta.

samebike my-sm26 3
Zdroj: TomTop

Aj napriek najvyššej cene 779,99 eur však ponúka „iba“ 350W elektromotor s maximálnou rýchlosťou 30 km/h. Za to je však k dispozícii väčší dojazd aj napriek menšej batérii. Jeho veľkou výhodou je však hmotnosť iba 21 kg, čiže až o takmer 5 kg nižšia, ako vyššie spomenutá mestská skladačka. 

Samebike MY-SM26 už za 779,99 eur nájdeš na TomTop.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre